امرالله صالح : رهبران پاکستانی از پیشرفت طالبان خوشحال شده‌اند

0

امرالله صالح، معاون اول رییس جمهوری کشور می‌گوید که با برخی از پیشرفت‌های طالبان، در اظهارات رهبران، به ویژه عناصر ایالتی و دولتی پاکستانی “خوشحالی و هیجان” دیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  آقای صالح، روز یکشنبه (۲۰ سرطان) در تویتر خود نوشته که رهبران پاکستانی یک بار دیگر “تنش‌ را با جنگ و یک گروه را با یک ملت” به اشتباه می‌گیرند.

وی بیان داشته که مدارس طالبان در پاکستان اجساد جنگجویان طالبان را دریافت کرده اند.

آقای صالح گزارش شبکهٔ تلویزیون جیو نیوز پاکستان را در تویتر خود شریک کرده است که در آن از گروهی از افراد در حالی دیده می‌شوند که پرچم‌های طالبان را حمل کرده و شعار‌هایی به طرفداری از این گروه سر می‌دهند. در این گزارش گفته شده است که این افراد در مراسم جنازه اشتراک داشتند.

در گزارش جیونیوز همچنان از مقامات پولیس پشاور نقل شده که گفته اند، پس از انجام تحقیقات در این مورد اقدام صورت خواهد گرفت.

امرالله صالح نگاشته است: “شورای پشاور طالب‌ها در این اواخر درد بیشتری را حس کرده و در جاده‌ها به صدای بلند فریاد سر می‌دهد. اسلام آباد هنوز هم این موضوع را رد می‌کند که این کشور [پاکستان] در عقب کشتار عام افغان‌ها قرار دارد.”

معاون نخست ریاست جمهوری افغانستان، مقامات پاکستانی را به “دروغگویی و انکار” متهم کرده است.

در همین حال، کرس الکساندر، سفیر پیشین کانادا در کابل در یک تویت نوشته است که گروه طالبان “جنگجویان نیابتی خارجی اند که برای اردوی پاکستان می‌جنگند”.

آقای لکساندر نوشته است که طالبان همه روزه از منشور ملل متحد، منشور جهانی حقوق بشر و فیصلهٔ های دو دههٔ اخیر شورای امنیت ملل متحد و نشست‌ها و کنفرانس‌ها و ابلاغیه‌ها تخطی می‌ورزند.

او نگاشته است که چه مدت زمان دیگر را در بر خواهد گرفت تا ایالات متحده و متحدین‌اش وارد اقدام شوند.

حکومت پاکستان همواره اتهامات هرگونه حمایت از گروه طالبان را رد کرده است.اما  اخیراً شیخ رشید احمد، وزیر داخلۀ پاکستان در مصاحبۀ با تلویزیون جیونیوز این کشور گفته است که اکثر خانواده‌های رهبران طالبان در شهرهای پاکستان زندگی می‌کنند. آقای احمد افزوده که اجساد طالبان در خاک این کشور دفن می‌شوند و مجروحین آنان نیز به پاکستان منتقل شده و در آنجا درمان می‌شوند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید