انگلیس ۲-۱ دانمارک؛ طلسم لعنتی بالاخره شکست و اولین فینال سه شیرها

0

کری خوانی کاسپر اشمایکل هم نتیجه عکس داد و وایکینگ ها علیرغم تلاش فراوان، از راهیابی به دیدار نهایی باز ماندند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ انگلیس با شکست دادن دانمارک در وقت های اضافی، برای اولین بار به فینال جام ملت های اروپا راه یافت و حریف ایتالیا شد. ۲۵ سال بعد از دست دادن یک پنالتی حساس که به قیمت حذف شدن سه شیرها از یورو ۹۶ تمام شد، گرت ساوتگیت این بار در نقش سرمربی تیم توانست به انتظار ۵۵ ساله هموطنانش برای دیدن تیم ملی انگلیس در یک فینال مهم پایان بدهد.

در این مسابقه که دانمارک آن را بهتر از انتظار شروع کرد و با استفاده از اشتباهات جوردن پیکفورد و خط دفاعی حریف بارها روی دروازه انگلیس خطرساز شد، گل اول روی یک ضربه آزاد به زیبایی هر چه تمام تر توسط دامسگارد به ثمر رسید. اما انگلیسی ها قبل از پایان نیمه اول با گل به خودی کاپیتان دانمارک به بازی برگشتند تا اجازه ندهند کار بیش از پیش برای شان سخت شود.

در ادامه تلاش های دو تیم و مخصوصا انگلیس که بازی را در دست داشت ثمربخش نبود تا بازی به وقت های اضافی کشیده شود؛ جایی که رحیم استرلینگ با گرفتن یک خطای پنالتی، بار دیگر مفید واقع شد. هری کین پشت پنالتی اعلام شده ایستاد و با وجود مهار ضربه اولیه خودش توسط اشمایکل، در برگشت دروازه را باز کرد تا موفق به ثبت یکی از مهم ترین گل های دوران حرفه ای خود شده باشد و بدین ترتیب انگلیس را به فینال برساند.

اطلاعات بازی انگلیس و دانمارک

  • روز و تاریخ برگزاری: چهارشنبه ۷ ژوئن ۲۰۲۱ / ۱۵ تیر ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۳:۳۰ به وقت تهران
  • داور: دنی ماکلیه (هلند)
  • ورزشگاه: ومبلی
  • تورنمنت: نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰
  • گلزنان: سیمون کیائر (۳۹ – گل به خودی) و هری کین (۱۰۳) برای انگلیس / میکل دامسگارد (۳۰) برای دانمارک

نمرات بازیکنان انگلیس و دانمارک

آمار بازی انگلیس و دانمارک

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید