حمدالله محب : ولسوالی‌های از دست رفته به زودی آزاد می‌شوند

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی کشور می‌گوید که هفت چرخبال بلک هاک کمک شده دولت امریکا هفته آینده به افغانستان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ آقای محب که امروز سه‌شنبه (۱۵ سرطان) در یک نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد گفت:”برنامه انتقال چرخبال‌های کمک شده امریکا جریان دارد و دقایق قبل که با مقام‌های نظامی امریکایی صحبت داشتم گفتند هفته آینده ۷ چرخبال بلک هاک به افغانستان می‌رسد”.

وی بیان داشت:” انتقال طیاره‌های کمک شده نظامی امریکا زمان گیر است اما به تدریجی می‌رسند”.

گفتنی است که در سفر دو هفته قبل رئیس جمهور غنی به امریکا؛ آن کشور کمک ۳۹ هواپیمای جنگی که شامل  ۳۷ چرخ‌بال «بلک‌هاوک» و دو هواپیمای جنگی «A29» می‌شود را به ارتش ملی افغانستان تعهد کرده است.

مشاور شورای امنیت ملی درباره وضعیت جاری کشور نیز گفت، پس از خروجی نیروهای خارجی از افغانستان حمایت هوایی کافی در برخی جا‌ها صورت نگرفت، به همین دلیل نیروهای امنیتی زیر فشار تبلغات دشمن برخی ولسوالی‌ها را رها کردند.

وی بیان داشت، باشندگان ولسوالی تحت کنترول طالبان به حکومت مراجعه کرده و خواهان آزاد شدن ولسوالی‌های شان هستند که طبعآ برنامه بازپس گیری‌ ولسوالی‌های از دست رفته روی دست است و مردم حمایت قاطع حکومت را با خود دارند.

آقای محب گفت، نیروهای امنیتی و دفاعی در چند هفته گذشته توانسته اند ۱۴ ولسوالی را از کنترول طالبان خارج کرده و این روند ادامه دارد و به زودی ولسوالی‌های از دست رفته دوباره آزاد می‌شوند.

او افزود:” خدمات حکومتی هنوزهم در ولسوالی‌های ازدست رفته ادامه دارد و طالبان با گرفتن یک تعمیر ولسوالی نمی‌توانند برای مردم خدمات عرضه کنند”.

مشاور شورای امنیت تبلیغات منفی دشمن را گسترده خوانده گفت:”ما با یک دستگاه تبلیغاتی قوی حکومتی (پاکستان) مواجه هستیم نه طالبان که هزاران اکونت جعلی را به منظور تبلغات منفی بر علیه دولت افغانستان رهبری می‌کنند”.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید