جان باختن دستکم ۱۰۰ نفر در اثر موج بی سابقه گرما و دمای بالای هوا در امریکا

0
روزنامه یو. اس. ای. تودی از مرگ ۹۵ نفر از مردم ایالت اورگن امریکا در اثر موج بی سابقه گرما و ریکارد شکنی دما خبر داد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  به گزارش سایت روزنامه امریکایی یو اس ای تودی، موج گرمای اواخر ماه جون (اوایل سرطان) که شمال غربی اقیانوس آرام را درنوردیده و ریکارد گرما را در چندین ولایت کانادا و ایالت امریکا شکسته، اکنون نزدیک به ۱۰۰ کشته در اورگن برجای گذاشته است.

به دنبال موج گرمای بی سابقه از ۲۵ تا ۲۸ جون (۴ تا ۷ سرطان) که شامل درجه حرارت دستکم ۱۰۰ درجه فارنهایت(۴۰ درجه سانتیگراد) در برخی شهرهای سرتاسر کشور بود، اخبار حاکی از کشته شدن عده ای در اثر گرمازدگی است. در پورتلند بزرگترین شهر ایالت اورگن ریکارد دما برای سه روز پی در پی شکسته شد و به ۱۱۶ درجه فارنهایت (۴۶.۶) رسید که بر اساس داده های سرویس ملی هواشناسی، به طور قابل توجهی گرم تر از متوسط ‌اوج ماه جون در دهه ۸۰ است.

در این میان و بر اساس اعلام سرویس هواشناسی، شهرهای “گیلیام” و “ماریون” با ثبت دمای ۱۱۷ درجه فارنهایت (۴۷.۲) بالاترین دما را در ایالت اورگن داشته اند.

«کیت براون» فرماندار این ایالت غرب میانه روز یکشنبه در گفتگوی خبری با شبکه “سی. بی. اس” گفت: «ما برای آنکه خود را برای تغییرات آب و هوایی آماده کنیم، چندین سال تلاش کرده ایم. اما آنچه بی سابقه بود، سه روز ریکارد شکنی دمای هوا و دیدن مرگ وحشتناک دستکم ۹۰ نفر از مردم این ایالت بود».

طب عدلی ایالت اورگن ۹۵ مورد مرگ ناشی از گرما را از روز یکشنبه گزارش کرده است از جمله ۶۴ مورد تنها در شهرستان مولتنومه.

طب عدلی این شهر تائید کرده است که ۳۰ مورد از ۶۴ مرگ به علت گرمازدگی بوده است.

مقامات بر این باور هستند که  موارد دیگر هم به همین دلیل جان خود را از دست داده اند اما هنوز در حال تحقیق هستند.

سن قربانیان از ۴۴ تا ۹۷ سال بوده و جسد بیشتر آنها در منازلشان بدون پایه تهویه هوا پیدا شده اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید