وزارت امور داخله : بازپس گیری ۱۴ ولسوالی از طالبان توسط نیروهای دولتی

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

وزارت امور داخله می‌گوید که در نتیجه عملیات نیروهای دولتی ۱۴ ولسوالی از کنترل طالبان، آزاد شده‌است. این وزارت از این ولسوالی‌ها نام نبرده‌است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ طارق آرین؛ سخنگوی وزارت امور داخله، امروز دوشنبه، ۱۴ سرطان سقوط سراسری برخی ولسوالی‌ها را «تبلیغات طالبان» عنوان کرده و گفته‌است که نیروهای دولتی برعکس جنگجویان طالبان در تمام جغرافیای افغانستان حضور ثابت دارند.

سخنگوی وزارت داخله از ولسوالی‌های آزادشده نام نبرده؛ اما گفته‌است: « سقوط به معنای [سقوط] یک پوسته است، به معنای جغرافیای یک ولسوالی نیست. با وجود آن هم ما از ۱۰ الی ۱۴ مرکز ولسوالی را دوباره از تصرف طالبان تروریست آزاد ساختیم.»

آقای آرین تایید کرده که در برخی ولسوالی‌ها نیروهای امنیتی از یک محل به جای دیگر تغییر موقعیت داده اند. « جان سرباز مهم‌تر از اراضی است».

این در حالی ‌است که در این اواخر، حملات جنگجویان طالبان در سراسر کشور افزایش یافته‌است.

تاکنون بر اثر تشدید حملات طالبان در هفته‌های اخیر، ده‌ها ولسوالی به دست جنگجویان آن گروه افتاده‌است که از این میان، نیروهای دولتی توانسته‌اند چندین ولسوالی را از طالبان پس بگیرند.

روزانه چندین ولسوالی به دست طالبان می‌افتد. در شماری از موارد، نیروهای امنیتی به طور پرسش‌برانگیزی بدون هیچ‌گونه مقاومت، ولسوالی‌ها و پایگاه‌های نظامی را با تجهیزات کامل در اختیار طالبان قرار می‌دهند.

با سقوط ولسوالی‌ها ساکنان شماری از ولایات در حمایت از نیروهای امنیتی در برابر گروه طالبان بسیج شده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید