دستکم ۲۰۰ شرکت امریکایی مورد هدف حمله سایبری قرار گرفتند

0
شرکت‌های امریکایی بار دیگر هدف یک حمله سایبری بزرگ واقع شده‌اند. این حمله از جمله متوجه شرکت کامپیوتری “کاسیا” بوده است. اخیرا حملات سایبری از طریق ارسال باج‌افزارها در امریکا شدت یافته است. بایدن روسیه را مسئول می‌داند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از دویچه وله، روز جمعه شرکت مدیریت شبکه‌ کامپیوتری “کاسیا” خبر از یک حمله گسترده سایبری داده است. گفته می‌شود که دست‌کم ۲۰۰ شرکت امریکایی مورد حمله هکری واقع شده‌اند.

فرستنده خبری “فرانس ۲۴” گزارشی درباره حمله سایبری جدید به شرکت‌های امریکایی منتشر کرده است. گفته می‌شود که کاسیا از همه شرکت‌هایی که دریافت کننده خدمات این شبکه مدیریت کامپیوتری هستند درخواست کرده کامپیوترهای خود “فورا” خاموش کنند.

خبر حمله در آستانه روز چهارم جولای (روز استقلال امریکا) رسانه‌ای شده است. شرکت هانترس‌لبس که در عرصه امنیت سایبری فعالیت می‌کند این خبر را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.

حملات هکری از جمله باعث “قفل شدن” و انسداد دست‌یابی به اطلاعات ذخیره شده در یک کامپیوتر می‌گردد. هکرها رفع انسداد از این کامپیوترها را منوط به پرداخت اسعار دیجیتالی می‌کنند.

شرکت مدیریت شبکه کامپیوتری کاسیا به بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط امریکا خدمات‌ عرضه می‌کند. این شرکت در زمینه فناوری اطلاعاتی و همچنین مدیریت امنیت سایبری فعالیت می‌کند.

حمله سایبری به شرکت کاسیا عملا دسترسی هکرها به شرکت‌هایی که از کاسیا خدمات دریافت می‌کنند را ممکن می‌سازد. مرکز شرکت کاسیا در فلوریدا واقع است.

آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌های امریکا از شرکت‌هایی که هدف این حمله سایبری واقع شده‌اند درخواست کرده است که به توصیه شرکت کاسیا عمل کرده و سرورها و همچنین سیستم های کامپیوتری خود را خاموش کنند.

قرار است شورای امنیت در هفته پیش‌رو نشستی درباره امنیت سایبری و تهدیدهای برخاسته از حملات هکری به زیرساخت‌های کلیدی برخی از کشورها و از جمله ایالات متحده امریکا برگزار کند.

شماری از شرکت‌های بزرگ امریکایی و از جمله شرکت “سولارویندز”، شرکت خط لوله نفت “کلونیال” و همچنین شرکت بزرگ تولید و توزیع جهانی گوشت “جی‌بی‌اس” اخیرا هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

پولیس فدرال امریکا در گزارش‌های خود درباره این حملات هکری اعلام کرده است که این دسته از هکرها از خاک روسیه عمل می‌کنند. بایدن نیز درباره ادامه حملات سایبری از سوی روسیه به ولادیمیر پوتین و مسئولان این کشور هشدار داده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید