دیدار و گفتگوی رئیس جمهور غنی با جنرال اسکات میلر در ارگ

0

رئیس جمهور محمد اشرف غنی، با جنرال اسکات میلر فرمانده عمومی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، در ارگ دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  در این دیدار که روز جمعه (۱۱ سرطان) برگزار شد، در مورد تداوم کمک و همکاری ایالات متحده امریکا با افغانستان به ویژه در زمینه حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی در فصل جدید مناسبات میان افغانستان و جامعه بین المللی، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

این در حالی است که رسانه‌های امریکایی از قول چند مقام این کشور گزارش دادند که آخرین سربازان امریکایی، روز جمعه میدان هوایی بگرام را ترک کردند.

این رسانه‌ها گفته اند که بعد از نزدیک به ۲۰ سال، همه سربازان امریکایی و دیگر نیروهای ناتو از پایگاه هوایی بگرام تخلیه شده‌اند و این پایگاه به زودی به دولت افغانستان تحویل داده می‌شود.

میدان هوایی بگرام در ولایت پروان در شمال کابل بزرگ‌ترین پایگاه نظامی نیروهای امریکایی در افغانستان بود.

گفتنی است که روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان از دو ماه بدین سو آغاز شده است و قرار است که این روند تا تاریخ ۱۱ سپتامبر سال جاری تکمیل شود.

اما همزمان با آغاز روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان، طالبان بر خلاف تعهدشان میز مذاکره را ترک و جنگجویان این گروه حملات شان را در نقاط مختلف کشور افزایش داده اند.

مقام‌های دولتی می‌گویند که طالبان با وجود پیشروی‌هایی در برخی مناطق با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی و خیزش های مردمی روبرو شده اند و تلفات سنگینی به آنان وارد گردیده است.

گروه طالبان در توافقنامه صلح با امریکا، متعهد به کاهش خشونت‌ها و آغاز مذاکرات صلح با دولت افغانستان شده بود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید