عمران خان : پاکستان حامی دولتی خواهد بود که مطابق خواسته و آرمان‌های مردم افغانستان باشد

0

نخست وزیر پاکستان می گوید : این کشور هرگز به دنبال عمق استراتژیک در افغانستان نیست و حامی دولتی خواهد بود که مطابق خواسته و آرمان‌های مردم افغانستان باشد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ عمران خان طی سخنرانی در صحن علنی مجلس ملی این کشور در شهر اسلام‌آباد افزود: پاکستان اقدامات زیادی مطابق خواسته‌های آمریکا در مبارزه با تروریسم انجام داد اما طرف مقابل هرگز فداکاری‌های ما را به رسمیت نشناخت.

او رویکرد واشنگتن در قبال اسلام‌آباد را به سخره گرفت و افزود: چطور ممکن است یک کشور علیه کشوری که شریک و متحد آن است، دست به حملات پهپادی زده و باعث هرج و مرج و خلاء امنیتی شود.

عمران خان تاکید کرد: پاکستان هرگز به دنبال عمق استراتژیک در افغانستان نیست و حامی هیچ گروه یا جناحی نیست بلکه ما حامی همان انتخاب و یا دولتی خواهیم بود که مطابق خواسته و آرمان‌های مردم افغانستان باشد.

او با انتقاد از رویکرد یکجانبه واشنگتن در قبال اسلام‌آباد و زیاده خواهی‌های آن همزمان با خروج نظامی از افغانستان، گفت: ما متعهد به همکاری برای صلح هستیم اما هرگز در هیچ منازعه‌ای شریک آمریکایی‌ها نخواهیم بود.

نخست وزیر پاکستان خطاب به آمریکا گفت: آنان هرگز قدردان اقدامات پاکستان و همکاری در مبارزه با تروریسم نبودند بنابراین جای هیچ بحثی مبنی بر ارائه پایگاه نظامی برای آمریکایی‌ها در خاک پاکستان، وجود ندارد.

او اظهار داشت که آمریکایی‌ها در جنگ افغانستان ناکام ماندند اما آنان پاکستان را به دلیل این شکست سرزنش می‌کنند درحالی که ما فقط خواستار امنیت و صلح در افغانستان هستیم و همین گزینه را نیز به نفع پاکستان می‌دانیم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید