کمک ۱۸۲٫۶میلیون یورویی دیگر آلمان به افغانستان

0

در مذاکرات میان مقامات وزارت همکاری های اقتصادی و توسعه آلمان با مقامات افغانستان کمک ۱۸۲٫۶ میلیون یورویی برای افغانستان تعهد شده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ وزارت مالیه افغانستان با نشر خبری می‌گوید که کلودیا وارنینگ، رئیس عمومی شرق میانه، امریکای لاتین، اروپای جنوب شرقی و اروپای شرقی وزارت همکاری های اقتصادی و توسعه آلمان (BMZ) در رأس هیئت آلمانی در یک نشست مجازی با نذیر کبری، معین پالیسی وزارت مالیه‌ی افغانستان، وعدۀ کمک این مبلغ را داده است.

در خبرنامه آمده است که کمک ۱۸۲٫۶ میلیون یورویی آلمان به افغانستان، شامل ۱۲۰ میلیون یورو برای پروژه‌های همکاری مالی و ۴۷٫۶ میلیون یورو برای همکاری‌های تخنیکی و ۱۵ میلیون یورو برای رسیدگی به عوامل بیجاشدگی و ادغام پناهندگان می‌شود.

وزارت مالیه افغانستان می‌گوید که این مؤسسۀ همچنان منابع مالی بیشتری را به‌صورت مستقیم و در اختیار نهادهای غیردولتی که در افغانستان کار می‌کنند، قرار می‌دهد.

به گفته وزارت مالیه افزون بر این کمک‌ها، وزارت خارجۀ آلمان هم در کنفرانس جینوا تعهد کرده است که در سال جاری خورشیدی (۱۴۰۰) تا ۴۳۰ میلیون یور کمک‌های غیرنظامی برای افغانستان فراهم می‌کند.

همکاری میان افغانستان و آلمان در سال ۱۳۳۶ آغاز شد. از آن زمان تا کنون، مجموع همکاری‌های تخنیکی و مالی دوجانبه به بیش از ۴ میلیارد یورو (۳۸۰ میلیارد افغانی) رسیده است. دور بعدی مذاکرات در مورد همکاری‌های توسعه‌ای میان افغانستان آلمان قرار است در سال ۱۴۰۱ (۲۰۲۲  میلادی) در برلین یا کابل برگزار گردد. در کنفرانس جنیوا در مورد افغانستان، در ماه قوس ۱۳۹۹، آلمان به همکاری مداوم با افغانستان تا سال ۱۴۰۳ (۲۰۲۴ میلادی) تعهد سپرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید