شوک جدید در کانادا ، کشف سومین قبرستان دسته جمعی دیگر با ۱۸۲ قبر

0
جامعه بومیان کانادا روز چهارشنبه از ردیابی ۱۸۲ قبر بی نام در نزدیکی در یک مکتب سابق کلیسای کاتولیک برای کودکان بومی خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ جامعه بومیان کانادا روز چهارشنبه از ردیابی ۱۸۲ قبر بی نام در نزدیکی در یک مکتب سابق کلیسای کاتولیک برای کودکان بومی خبر داده است.

این قبرهای بی‌نام و نشان که در نزدیکی شهر «کرنبروک» در بریتیش کلمبیا پیدا شده سومین مورد از قبرستان های بی نام نشانی است که در یک ماه اخیر شناسایی شدند. پیش از این نیز قبر های بی نام و نشانی دیگری با حدود ۶۰۰ جسد و ۲۱۵ جسد کشف شده بود.

کرنبروک در ۸۴۳ کیلومتری شرق ونکوور واقع شده است.

جامعه بومیان کانادا اعلام کرده است که از سال گذشته با استفاده از فناوری در حال جستجو مناطق اطراف مدرسه کاتولیک‌های «سینت اوژن» بوده که طی سال‌های ۱۹۱۲ تا ۱۹۷۰ فعالیت می‌کرده است.

طبق این گزارش بقایای اجساد در عمق یک متری قبرهای بی نام نشان این منطقه پیدا شده است.

پیش از این گورهایی در یک مکتب شبانه‌ وابسته به کلیسای کاتولیک در ایالت ساسکاچوان، واقع در شرق کانادا کشف شد که در فاصله سال‌های ۱۸۹۹ تا قبل از تخریب آن در سال ۱۹۹۷ محل زندگی کودکان بومی بود.

دولت کانادا همچنین روز ۸ جوزا اعلام کرد که قبر دسته‌جمعی ۲۱۵ کودک بومی را در مکتب شبانه‌ کملوپس کشف کرده است. مکتب کملوپس در سال ۱۸۹۰، با هدف جداسازی کودکان بومی از خانواده و تعلیم زبان انگلیسی به آن‌ها به جای زبان مادری و فرهنگ بومی، توسط کلیسای کاتولیک راه‌اندازی شد.

در اواخر دهه ۶۰ میلادی نظارت بر این مکتب شبانه‌ به دولت کانادا محول شد و سرانجام این مکتب در سال ۱۹۷۸ تعطیل شد.

اکنون بعد از چهار دهه تعطیلی، جسد ۲۱۵ کودک بومی محصل این مکتب در محوطه آن کشف شده که برخی از آنها سه ساله بوده‌اند، بیشتر از افراد جامعه بومی «سِپواخِمپ» هستند.

سال ۲۰۱۵ «کمیسیون حقیقت و اصلاح» کانادا گزارشی درباره مکاتب اجباری برای بومی‌ها منتشر کرد که می‌گوید هزاران کودک از خانواده‌هایشان جدا شده و مجبور به ماندن در مکانب شبانه‌ شده بودند.

این گزارش از آزار جسمی، جنسی و روانی کودکان بومی در مکاتب شبانه‌ بومیان هم در دوران تحت کنترول کلیسای کاتولیک و هم دولت فدرال کانادا، خبر داده بود.

تا دهه نود میلادی در مجموع حدود ۱۵۰ هزار تن از کودکان مردمان بومی کانادا به زور در ۱۳۹ مکتب شبانه‌ در سرتاسر کانادا نگهداری می‌شدند. آنها از تماس با خانواده و فرهنگ خود محروم بودند و در موارد بسیاری مورد آزار و سوء استفاده جنسی معلمان قرار می‌گرفتند.

طبق گزارش نهایی تحقیقات گسترده‌ای که در این زمینه صورت گرفته، بیش از چهار هزار نفر از این کودکان در دوران اقامت در این مکاتب در گذشته‌اند.

تحقیقات به این نتیجه رسید که کانادا علیه مردمان بومی این کشور مرتکب «نسل کشی فرهنگی» شده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید