جان کربی : نگرانی پنتاگون از افزایش خشونت در افغانستان ، طالبان به روند صلح باز گردند

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

جان کربی، سخن‌گوی پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا روز سه‌شنبه (۸ سرطان) در یک نشست خبری گفت که حمله‌های طالبان صداقت این گروه را برای حل صلح‌آمیز جنگ افغانستان، سخت زیر پرسش می‌برند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛او در این نشست خبری گفت: “خشونت بیش از حد زیاد است و همۀ ما از همۀ وضعیت امنیتی در افغانستان، آگاه هستیم. آنچه که ما دوست دارم این است که ببینم که طالبان به روشی صلح‌آمیز به روند صلح، باز گردند. و همانطور که شاهد رویدادها در افغانستان هستیم، قطعاً صداقت تلاش طالبان را برای مشارکت قانونی و قابل اعتماد در روند صلح، زیر پرسش می‌برد.”

او افزود که پس از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، تأمین امنیت و حفاظت از جان دیپلوماتان امریکایی و پشتیبانی از نیروهای دولتی این کشور، وزارت دفاع امریکا دو مأموریت تازۀ خواهد داشت.

او می‌افزاید: “پس از خروج نیروهای جنگی از افغانستان، ما دو مجموعۀ مأموریت تازه در وزارت دفاع، خواهیم داشت. یکی حضور در کابل که برای حفاظت از دیپلمات‌های ما و دو؛ برای داشتن یک رابطه با افغانستان، یک رابطۀ دو جانبۀ تازه با نیروهای افغان که برای کمک به ادامۀ نیازهای آنان برای شایستگی و توانایی در این زمینه، طراحی شده‌است.”

روز سه‌شنبه، جنرال سکات میلر، فرماندۀ کل نیروهای خارجی در افغانستان تأکید کرد که تا زمانی که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان کامل نشده، به پشتیبانی از نظامیان افغان ادامه خواهند یافت.

او افزود که افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان دست یافتن به صلح را دشوار می سازد.

فرماندۀ کل نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان می‌افزاید که طالبان از راه جنگ پیروز نمی‌شوند و باید به این خشونت‌های بی‌پیشینه پایان دهند.

او تأکید کرد که به‌زودی رهبری کل نیروهای خارجی را در افغانستان به فرمانده نظامی دیگر خواهد سپرد.

انتظارمی رود مأموریت نظامی ائتلاف جهانی به رهبری امریکا درافغانستان تا یازده هم ماه سپتمبر، به‌گونۀ کامل پایان یابد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید