وزارت امور خارجه هند برگزاری نشست میان وزیر خارجه هند و طالبان را رد کرد

0

دهلی‌نو اعلام کرد، هیچ نشستی میان وزیر امور خارجه هند و رهبران سیاسی طالبان برگزار نشده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه هند گفت: ما شاهد خبرهایی در رسانه‌های اجتماعی هستیم که ادعا می‌کنند “سوبراهمانیام جایشانکار”، وزیر امور خارجه هند با رهبران سیاسی طالبان دیدار کرده است. چنین گزارشاتی کاملا غلط، بی‌پایه و اساس و با نیت بد هستند.

این اطلاعات درباره دیدارهای جایشانکار با رهبران طالبان در دوحه از ۲۱ ژوئن (۳۱ خردادماه) سال جاری میلادی به دنبال گزارش روزنامه “هندو” که به نقل از یک مقام ارشد قطری این موضوع را تایید کرده بود، در رسانه‌ها منتشر شده‌اند. طبق گزارشات، یکی از دیپلمات‌های ارشد هند با “ملا عبدالغنی برادر”، “خیرالله خیرخواه” و “شیخ دلاور” مذاکراتی برگزار کرده بود.

آمریکا به دنبال توافق با طالبان بیش از نیمی از نیروهای خود را از افغانستان خارج کرده و انتظار می‌رود این روند را تا ژوئیه خیلی قبل‌تر از ضرب‌الاجل ۱۱ سپتامبر تکمیل کند.

خروج نیروهای آمریکایی در بحبوحه افزایش ناآرامی‌ها و خشونت‌ها در افغانستان صورت می‌گیرد. ۲۳ ژوئن سال جاری میلادی گزارشاتی منتشر شدند که ادعا می‌کردند دولت افغانستان احتمالا شش ماه پس از تکمیل خروج نیروهای آمریکایی فرو می‌پاشد. ظاهرا پس از آنکه طالبان بخش‌هایی از شمال افغانستان را تحت کنترل خود درآورده، اداره اطلاعات آمریکا در برآوردهای اولیه و خوشبینانه خود تجدیدنظر کرده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید