جنرال اسکات میلر و هشدار از وقوع جنگ داخلی در افغانستان

0

جنرال اسکات میلر، فرمانده نیروهای امریکایی در افغانستان با اشاره به افزایش حملات طالبان مسلح می‌گوید که اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد وقوع جنگ داخلی مسلما دور از تصور نیست.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ جنرال اسکات میلر، روز سه‌شنبه (۸ سرطان) در یک نشست خبری در کابل گفت که اگر رهبران افغانستان نتوانند بعد از خروج نیروهای بین المللی متحد شوند، باید انتظار “شرایط خیلی سختی” را داشت.

وی بیان داشت: “اوضاع امنیتی درحال حاضر خوب نیست… اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد وقوع جنگ داخلی مسلما دور از تصور نیست. این باید مایه نگرانی جهان باشد.”

این جنرال امریکایی همچنان گفت:” “تصرف نظامی به سود هیچ‌کس و به سود مردم افغانستان قطعاً نیست. امروز ما بر اساس توافقنامهٔ امریکا-طالبان صلاحیت و قابلیت حمایت، به طور مشخص در بخش تجهیزات، حفظ و مراقبت و پایداری و همچنان قابلیت این را داریم در زمانی که نیروهای افغان مورد حمله قرار داشته باشند، از آنان حمایت کنیم.”

جنرال اسکات میلر افزود که به طالبان گفته است که حملات تعرضی‌شان را متوقف سازند، حملات هوایی نیروهای زیر فرمان او نیز “به صفر” تقلیل خواهد یافت.

این در حالی است که گروه طالبان بر خلاف تعهدشان همزمان با آغاز روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان، حملات شان را علیه افغان‌ها در نقاط مختلف کشور افزایش داده اند. با آن که طالبان در روزهای اول پیشروی هایی در برخی نقاط داشتند اما حال با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی و خیزش های مردمی روبرو شده اند و تلفات سنگینی را متحمل گردیده اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید