شهردار و معاون جدید هرات معرفی شدند

0

پس از چند ماه بی‌سرنوشتی، بحران سرپرستی و نبود مقام‌های ارشد در شهرداری هرات، سرانجام رییس و معاون جدید این نهاد معرفی و کارشان را آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛دفتر رسانه‌های والی هرات با نشر خبرنامه‌ای می‌گوید فریدون نورزایی براساس حکم رییس جمهور به عنوان شهردار و سوسن بهبودزاده، به عنوان معاون شهرداری هرات، مقرر شده‌اند.

نورزایی و بهبودزاده روز سه‌شنبه، هشتم سرطان، رسماً معرفی شدند.

شهرداری هرات یکی از جنجالی‌ترین نهادهای حکومتی است و طی سال‌های گذشته برخی شهرداران به اتهام دریافت رشوت و فساد گسترده بازداشت و زندانی شدند. در آخرین مورد، غلام‌حضرت مشفق، شهردار پیشین هرات، به اتهام فساد مالی بازداشت و از وظیفه‌اش برکنار شد.

هرچند در گذشته شهردار هرات در حضور رسانه‌ها معرفی می‌شد، اما خلاف این رویه شهردار جدید بدون حضور رسانه‌ها کارش را آغاز کرده است. طی چند ماه اخیر در نبود شهردار و بحران سرپرستی در شهرداری هرات، روند اجرای ده‌ها پروژه توسعه‌ای شهری متوقف یا نیمه‌کاره مانده است.

برمبنای قانون، شهرداران شهرها باید از طریق انتخابات و با رأی مردم گزینش شوند، اما طی سالیان گذشته تمامی شهرداران بدون برگزاری انتخابات و با حکم رییس جمهور مقرر شده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید