ایجاد ۴ هزار نیروی منتظره در وزارت داخله برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

جنرال اجمل شینواری سخنگوی واحد نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می‌گوید که چهار هزار نیروی منتظره در وزارت امور داخله برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی ایجاد می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ جنرال اجمل شینواری، روز سه‌شنبه (۸ سرطان) در یک نشست مشترک خبری با آرین سخنگوی وزارت امور داخله و روح‌الله احمدزی سخنگوی وزارت دفاع ملی وضعیت امنیتی در نقاط مختلف کشور را با مردم و رسانه ها شریک ساخت.

آقای شینواری در این نشست همچنان در مورد پاکسازی چندین ولسوالی ولایت‌های مختلف کشور از وجود تروریستان طالب سخن گفته افزود که عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی با قوت تمام برضد گروه شورشی طالبان ادامه دارد و این نیروها، در آینده نزدیک ساحات تحت تصرف گروه تروریستی طالبان را بازپس گرفته و ساحه را به این گروه تنگ تر خواهند ساخت.

اجمل شینواری بیان داشت که نیروهای امنیتی و دفاعی عملیات های شانرا را در هماهنگی کامل راه اندازی می‌نمایند و نیز کوشش نموده اند تا در جریان عملیات های ضد تروریستی، برای کودکان، زنان و سایر افراد ملکی در ساحه جنگ آسیبی نرسیده و نیز تأسیسات عام‌المنفعه تخریب نشوند از اینرو این عملیات‌ها اندکی وقت گیر می‌باشد.

آقای شینواری در حالیکه از بسیج و حمایت مردمی از نیروهای امنیتی و دفاعی ابراز سپاس و قدردانی نمود افزود که بزودی به هدف نظم بخشیدن به حرکت های خود جوش مردمی علیه طالبان، اقداماتی همچون مدغم سازی این نیروها در چوکات اردوی محلی روی دست گرفته خواهد شد.

جنرال اجمل شینواری از سوی هم یادآور شد که چهار هزار نیروی منتظره با سوق و اداره جنرالان متقاعد و با تجربه بزودی در وزارت امور داخله ایجاد خواهد شد که مأموریت شان پاسخگویی سریع به اقدامات تروریستی دشمنان مردم افغانستان می‌باشد.

این در حالی است که همزمان با افزایش حملات طالبان؛ هزاران تن از شهروندان کشور در ولایت‌های مختلف در حمایت از نیروهای امنیتی سلاح برداشته و حمایت شان را از نیروهای امنیتی و دفاعی اعلام کرده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید