وحید عمر : طالبان نمی‌توانند از راه تهدید و تخریب بر مردم افغانستان حاکم شوند

0

وحید عمر مشاور ارشد رئیس جمهور در امور روابط عامه و استراتیژیک می‌گوید که برای دنیا واضح شده که طالبان یگانه مانع اصلی صلح افغانستان است و این گروه نمی‌تواند از راه تهدید و تخریب بر مردم افغانستان حاکم شود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ آقای عمر روز سه شنبه (۸ سرطان) در یک نشست خبری در کابل گفت:” عملکرد طالبان در چند ماه اخیر نمایانگر نیت صلح آنها نیست، بلکه نیت طالبان درعمل غلبه، چور، تخریب، تهدید و تخویف مردم افغانستان می‌باشد”.

آقای عمر گفت:” برای امریکا، اتحادیه اروپا، بعضی کشور‌های منطقه و مردم افغانستان واضح شده است که طالبان مانع صلح است و به جنگ رو آورده است”.

وی بیان داشت، یک بار دیگر پیام واضح به طالبان می‌دهیم که ادامه جنگ و خشونت راه حل نیست و نمی‌توانند از راه تخویف، تهدید و تخریب بر مردم افغانستان حاکم شوند.

آقای عمر با بیان اینکه دروازه مذاکرات به روی طالبان هنوزهم باز است افزود: یگانه راه حیات سیاسی برای طالبان در افغانستان صلح عادلانه و پایدار است و از طریق جنگ با مردم افغانستان مواجه شده و تنفر و انجار مردم را نبست به خود شان بیشتر می‌سازد.

وی گفت:” بعد از سفر رئیس جمهور غنی به امریکا نگرانی‌های مردم افغانستان مبنی بر تنها گذاشتن افغانستان بعد از خروج قوای خارجی به طور کلی رفع شده و دیگر افغانستان تنها نیست”.

وی بیان داشت:” ما با یک پیام واضح از امریکا برگشتیم که مردم افغانستان دیگر تنها نیستند و جنگ ما با تروریسم و نیروهای ویرانگر تنها نبوده و حمایت دنیا به خصوص امریکا را با خود دارد”.

مشاور رئیس جمهور در مورد شورای عالی دولت نیز گفت:” در یکی دو روز آینده جلسه شورای عالی دولت حتما دایر خواهد شد”.

آقای عمر تفاوت نظر را در جامعه مردم سالاری یک اصل خوانده گفت:” حمایت سیاسیون ما از نیروهای امنیتی و دفاعی نشان داد که همه ما در مسایل کلان ملی در وصف واحد علیه تروریسم قرار داریم”.

این در حالی است که گروه طالبان برخلاف تعهدشان همزمان با آغاز روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان، میز مذاکره را ترک کرده و جنگجویان این گروه حملات شان را در نقاط مختلف کشور افزایش داده اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید