وزیر داخله پاکستان : اجساد و زخمی‌های جنگ‌جویان طالبان به پاکستان منتقل می‌شوند

0

شیخ رشید احمد، وزیر امور داخله پاکستان، در یک مصاحبه تلویزیونی گفته است که خانواده رهبران طالبان در پاکستان زنده‌گی می‌کنند و اجساد و زخمی‌های این گروه به شفاخانه‌های این کشور منتقل و معالجه می‌شوند.

شیخ رشید احمد، وزیر داخله پاکستان، در مصاحبه با جیونیوز گفته است که خانواده رهبران گروه طالبان در مناطق میراواد، لوی میر، باراکو و ترنول پاکستان زنده‌گی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ وزیر داخله پاکستان با اشاره به درگیری‌های طولانی در افغانستان گفته است که وی باور دارد که عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، می‌تواند این معضل را رهبری کند.

به گفته او عمران خان برای حل این معضل یک راهکار بین‌المللی ارایه کرده است.

وی هم‌چنان افزوده است که امریکا با ۲۰ سال حضور در افغانستان حتا یک «کارخانه گوگرد» هم نساخته است؛ جز این‌که باعث «خانه‌جنگی» و ادامه جنگ در این مدت شده است. به باور او امریکا پای ۴۰ کشور را به افغانستان کشانده است.

او اما در ادامه این گفت‌وگو اتهام این‌که طالبان و اسامه بن لادن در پاکستان مخفی شده‌اند را رد کرد و گفت: «هر اتهامی ممکن است بسته شود.»

در همین حال، شیخ رشید احمد، وزیر داخله پاکستان از طالبان خواسته است تا به تحریک طالبان پاکستانی (TTP) اجازه اجرای عملیات از خاک افغانستان علیه این کشور را ندهند.

به گفته احمد، همان‌طوری‌که پاکستان تلاش می‌کند تا افغانستان امن باشد، گروه طالبان نیز باید به تحریک طالبان پاکستانی اجازه عملیات از افغانستان علیه این کشور را ندهد.

او گفت: «طالبان افغان تصمیم بگیرند که به گروه طالبان پاکستانی بفهمانند و همان‌طوری‌که ما تلاش می‌کنیم افغانستان در امنیت باشد، آن‌ها هم تلاش کنند که (TTP) از خاک افغانستان علیه پاکستان عملیات اجرا نکند و نیز هیچ نوع مداخله‌ انجام ندهند.»

وزیر داخله پاکستان هم‌چنان خاطرنشان کرد که تا یک ماه دیگر روند حصارکشی در مرزهای این کشور با افغانستان تکمیل خواهد شد.

این سخنان با واکنش‌هایی در افغانستان روبه‌رو شده است.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور، گفته است که وزیر داخله پاکستان را به دلیل افشای حمایت اسلام‌آباد از طالبان تحسین می‌کند. محب افزوده است که به پاکستانی‌های شجاع‌‎تر نیاز است که علیه حمله پاکستان به افغانستان صحبت کنند.

بخشی از صحبت‌های وزیر داخله پاکستان که روز گذشته رسانه‌ای شد، نیز واکنش وزارت امور خارجه را در قبال داشت.

وزارت خارجه کشور گفته بود: «تحریک طالبان پاکستان (TTP) به ‌هیچ وجه در افغانستان هسته‌گذاری نشده و نه در خاک ما فعالیت دارد.»

این وزارت افزوده بود که این تحریک بر‌اساس پالیسی امنیت ملی، در کنار سایر گروه‌های تروریستی، دشمن صلح، ثبات و رفاه در افغانستان و منطقه شناخته شده است و دولت افغانستان علیه این گروه تروریستی، مانند سایر گروه‌های تروریستی بدون هرنوع تبعیضی مبارزه می‌کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید