بلژیک ۱-۰ پرتغال؛ پایان کار مدافع عنوان قهرمانی

0

تیم ملی پرتغال، مدافع عنوان قهرمانی در مرحله یک هشتم نهایی با یورو ۲۰۲۰ وداع گفت و کریستیانو رونالدو هم با ۵ گل به کار خود در این تورنمنت پایان داد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ قهرمان یورو ۲۰۱۶ در شبی که موقعیت های خیلی بیشتری نسبت به بلژیک داشت و تنها در ضربات نهایی بی دقت و بدشانس بودند، مغلوب تنها شلیک جدی و تعیین کننده شیاطین سرخ شدند و از راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی باز ماندند. مصدومیت ادن هازارد و کوین دی بروین در این مسابقه خبر تلخی برای شاگردان روبرتو مارتینز بود.

اطلاعات بازی بلژیک و پرتغال

  • تاریخ برگزاری: یکشنبه، ۶ تیر ۱۴۰۰ (۲۷ ژوئن ۲۰۲۱)
  • ساعت برگزاری: ۲۳:۳۰ به وقت تهران
  • مکان برگزاری: استادیوم لاکارتوخا، سویا اسپانیا
  • داور: فلیکس بریش (آلمان) | داور VAR: مارکو فریتس (آلمان)
  • گلزنان: تورگان هازارد (’۴۲)

گزارش بازی

در دقیقه ‘۳ ضدحمله خطرناک پرتغال با رناتو سانچز و پاس خوب این بازیکن به ژوتا در سمت چپ محوطه جریمه با ضربه بد مهاجم لیورپول از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ’۲۴ خطای هند فرمالن پشت محوطه، یک ضربه ایستگاهی برای پرتغال به همراه داشت؛ ضربه زیبا و محکم کریستیانو رونالدو اما با واکنش عالی کورتوا دفع شد.

در دقیقه ’۴۳ برخلاف جریان بازی، بلژیک به گل رسید؛ پاس عرضی مونیه به تورگان هازارد در پشت محوطه، با شلیک زیبا و مواج این بازیکن به گوشه دروازه روی پاتریسیو رفت تا نیمه اول را شاگردان روبرتو مارتینز پیروز شوند.

در دقیقه ’۴۸ کوین دی بروین به دلیل مصدومیت جای خود را به مرتنس داد. در دقیقه ’۵۵ هم ژائو فلیکس و برونو فرناندز به جای موتینیو و برناردو سیلوا وارد میدان شدند. دقیقه ’۵۸ حرکت زیبای رونالدو و پاس خوبی که برای ژوتا فرستاد، اما باز هم این بازیکن فرصتی ایده آل را از نزدیکی های نقطه پنالتی از دست داد و به بالای دروازه زد.

دقیقه ’۶۹ آندره سیلوا جای دیوگو ژوتای ناکام را گرفت. در دقیقه ’۷۸ دنیلو پریرا به جای رناتو سانچز و سرخیو اولیویرا به جای پالینیا وارد میدان شدند. دقیقه ’۸۲ کرنر ارسالی فرناندز و ضربه سر عالی روبن دیاز را کورتوا باز هم با واکنشی خوب دفع کرد.

دقیقه ’۸۳ پرتغال بدشانس بود که به گل نرسید؛ دفع توپ ناقص مدافعان بلژیک با شلیک تک ضرب رافائل گریرو همراه شد که توپ به تیر عمودی برخورد کرد و برگشت. دقیقه ’۸۶ ادن هازارد به دلیل مصدومیت جای خود را به کاراسکو داد. در نهایت بعد از احتساب ۵ دقیقه وقت تلف شده که با حملات پر دامنه پرتغالی ها همراه بود، بلژیک به خوبی دفاع کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

ترکیب دو تیم و آمار بازی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید