هلند ۰-۲ جمهوری چک؛ تکرار چند باره یک تراژدی

0

دی بوئر می گفت رسیدن به جمع چهار تیم پایانی یورو برای تیمش یک موفقیت خواهد بود ولی آن ها حتی به جمع هشت تیم پایانی مسابقات هم راه پیدا نکردند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ هلند باز هم به دست جمهوری چک از مسابقات جام ملت های اروپا کنار رفت. لاله های نارنجی که با شانس کم برای قهرمانی عازم مسابقات یورو ۲۰۲۰ شدند، در مرحله گروهی با سه پیروزی پیاپی به اعتماد به نفس خوبی دست یافتند ولی در اولین بازی دور از یوهان کرایوف آرنا، شکست تلخی را مقابل جمهوری چک متحمل شدند.

در دقیقه ۵۲ این مسابقه دونیل مالن در موقعیتی تک به تک با دروازه بان حریف، شانس خوبی برای به ثمر رساندن گل اول بازی داشت ولی تلاش نافرجام او در دریبل زدن واچلیک، سرنوشت بازی را عوض کرد. ثانیه هایی بعد توپ به طرف دیگر میدان رفت و ماتیاس ده لیخت در کورس با پاتریک شیک تعادلش را از دست داد و توپ را با دست از جلوی پای مهاجم حریف زد؛ در این صحنه VAR به کمک داور آمد تا مدافع یوونتوس با دریافت کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شود و هلند ادامه بازی را ۱۰ نفره به پیش ببرد.

در ادامه دو گل غیر منتظره از روی یک ضربه کرنر (و خروج اشتباه مارتن استکلنبرگ از دروازه) و همچنین ضد حمله ای که زننده گل اول یعنی توماس هولش پایه گذار آن بود موجب شد تا هلند یک تورنمنت بزرگ دیگر را با ناکامی پشت سر بگذارد. این نتیجه بدون شک یکی از دستاوردهای مهم یاروسلاف شیلهاوی به عنوان سرمربی جمهوری چک است؛ تیمی که در مرحله بعدی باید به مصاف دانمارک برود و این یعنی، صعود به نیمه نهایی هم برای آن ها دور از واقعیت نیست.

اطلاعات بازی هلند – جمهوری چک

  • روز و تاریخ برگزاری: یکشنبه ۲۷ ژوئن ۲۰۲۱ / ۶ تیر ۱۴۰۰
  • تورنمنت: مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰
  • داور: سرگی کاراسف (روسیه) 
  • ورزشگاه: پوشکاش آرنا (مجارستان)
  • اخراج: ماتیاس ده لیخت (۵۵) از هلند
  • گلزنان: توماس هولش (۶۸) و پاتریک شیک (۸۰) برای جمهوری چک

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید