بزودی نشست سه‌جانبهٔ وزیران خارجهٔ افغانستان، ایران و پاکستان برگزار می شود

0

محمد ابراهیم طاهریان، نمایندۀ ویژۀ وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، طرح برگزاری نشست سه‌جانبهٔ وزرای خارجهٔ افغانستان، ایران و پاکستان را مطرح کرده که از سوی وزارت خارجه افغانستان تایید شده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ وزارت امور خارجه کشور در خبرنامه‌ای گفته که آقای اتمر وزیر خارجه با آقای طاهریان دیدار کرده است.

در خبرنامه آمده که در این دیدار، آقای طاهریان در مورد نتایج سفر اخیری که به پاکستان داشت، به وزیر خارجهٔ کشور معلومات داده است. آقای طاهریان با اشاره بر اهمیت اجماع منطقه‌یی و تقویت روابط میان سه کشور، طرح برگزاری نشست سه‌جانبهٔ وزرای خارجهٔ افغانستان، ایران و پاکستان را مطرح کرده است.

خبرنامه افزوده که وزیر امور خارجه تقویت هرچه بیشتر روابط دوستانه میان دو کشور را با اهمیت خوانده و بر تحکیم و گسترش هر چه بیشتر مناسبات دوجانبه و چندجانبه تأکید ورزید.

آقای اتمر ضمن صحبت در مورد ضرورت تقویت اجماع منطقه‌یی برای موفقیت روند صلح، طرح نشست سه‌جانبه را در اصول مورد تأیید قرار داده و برگزاری این نشست را برای تقویت اجماع منطقه‌یی در خصوص موفقیت روند صلح مفید توصیف کرد.

وزیر امور خارجه همچنان بادرنظرداشت اهمیت همکاری‌های عملی میان دو کشور، بر برگزاری ششمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی میان افغانستان و ایران، تأکید کرده است.

ایران و افغانستان رابطه خوب و نزدیکی با یکدیگر دارند و دولت ایران بارها اعلام کرده که آماده همکاری در روند صلح افغانستان است. دولت افغانستان نیز نقش ایران در روند صلح را سازنده خوانده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید