وزیر داخله پاکستان خطاب به طالبان: اجازه حمله گروه های تروریستی به پاکستان را ندهید

0

رشید، وزیر داخله‌ی پاکستان، گفته است؛ اسلام‌آباد انتظار دارد که طالبان افغانستان، به گروه‌های تروریستی‌ای مانند تی‌تی‌پی، اجازه‌ی فعالیت علیه پاکستان را ندهند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از خبرگزاری تریبون، آقای رشید، در روز شنبه -۶ سرطان/۲۶ جون- به رسانه‌ها گفته است: «نخست‌وزیر عمران خان، به طور قاطعانه گفته است که ما [پاکستان] اجازه‌ی تأسیس هیچ پایگاهی را به ایالات متحده برای استفاده علیه افغانستان نمی‌دهیم.»

او افزود: «اما در عوض، ما از طالبان افغانستان توقع داریم که به تحریک طالبان پاکستان و سایر حلقات، اجازه‌ی انجام هرگونه فعالیتی که به زندگی و مال مردم پاکستان صدمه می‌رساند را ندهند.»

پیش از این، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، گفته بود که به ایالات متحده اجازه نخواهد داد تا در خاک این کشور، پایگاه نظامی بسازد.

این در حالی است که پیش از این، حکومت افغانستان بارها حکومت پاکستان را به حمایت از گروه طالبان متهم کرده است. پاکستان اما؛ این موضوع را هم‌واره رد کرده است.

چندی پیش، رییس‌جمهور غنی، گفته بود که حالا نوبت پاکستان است تا دوستی و یا دشمنی را با افغانستان انتخاب کند.

با این حال، وزیر داخله‌ی پاکستان، می‌گوید که کار حصارکشی مرز افغانستان – پاکستان، ۸۸ درصد تکمیل شده و احتمال دارد که متباقی آن، تا یک ماه دیگر تکمیل شود.

به گفته‌ی او، حصارکشی در درازای مرزهای ایران هم تا پایان سال روان تکمیل خواهد شد.

شیخ رشید، گفته است که حصارکشی مرزها، کمک می‌کند تا از قاچاق و تحرک‌های غیرقانونی جلوگیری شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید