سه ولسوالی در تخار و میدان‌وردک به دست طالبان افتاد

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

منابع محلی می‌گویند که ولسوالی رستاق ولایت تخار و ولسوالی‌های چک و سید‌آباد میدان‌وردک در کنترل جنگجویان طالبان قرار گرفته‌است.

عین الدین رستاقی؛ عضو شورای ولایتی تخار میگویند که این ولسوالی حوالی ساعت ۱۲:۰۰ شب گذشته (شنبه، ۵ سرطان) به دلیل نبود هماهنگی درست میان نیروهای خیزش مردمی و نیروهای امنیتی به دست جنگجویان طالبان افتاده‌است.

این عضو شورای ولایتی افزود که پیش از ظهر روز گذشته درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگجویان طالبان در ولسوالی رستاق این ولایت آغاز شده و در این درگیری چند تن از نیروهای امنیتی نیز زخمی شده‌اند.

به گفته او، نیروهای امنیتی نیمه شب (شنبه، ۵ سرطان) از مرکز ولسوالی عقب‌نشینی کرده و این ولسوالی اکنون در تصرف جنگجویان طالبان قرار گرفته است.

این عضو شورای ولایت افزود که بیشتر ولسوالی‌های این ولایت به دست طالبان افتاده است.

او تاکید کرد در صورتی که حکومت مرکزی برای جلوگیری از پیش‌روی طالبان در این ولایت اقدام جدی نکند، احتمال سقوط این ولایت نیز وجود دارد.

از سوی دیگر، سردار بختیاری؛ رئیس شورای ولایتی میدان وردک گفت که ولسوالی های چک و سیدآباد این ولایت نیز شب گذشته (شنبه، ۵ سرطان) به دست جنگجویان طالبان افتاده است.

رئیس شورای ولایتی میدان وردک افزود که جنگجویان طالبان پیش از این روستاهای اطراف ولسوالی چک این ولایت را تصرف کرده بودند، اما نیروهای امنیتی مستقر در مرکز این ولایت بعد از ۱۵ روز محاصره و کمبود تجهیزات و امکانات،‌ شب گذشته از این ولسوالی عقب نشینی کرده‌اند.

آقای بختیاری همچنین گفت که ۷۰ نیروی امنیتی مستقر در ولسوالی سیدآباد میدان وردک نیز با تمام تجهیزات تسلیم گروه طالبان شده‌اند.

رئیس شورای ولایتی میدان ‌وردک افزود که این ولسوالی از چند روز به این‌سو در محاصره طالبان قرار داشت و نیروهای امنیتی با نرسیدن تجهیزات به جنگجویان طالبان تسلیم شده اند.

این در حالی‌ است که بر اثر تشدید حملات طالبان در هفته‌های اخیر ده‌ها ولسوالی به دست جنگجویان طالبان افتاده است که از این میان نیروهای دولتی توانسته‌اند چندین ولسوالی را از طالبان پس بگیرند.

با سقوط ولسوالی‌ها، مردم در شماری از ولایت‌ها در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید