بمباران مواضع طالبان در بغلان و کندز توسط نیروی هوایی امریکا و واکنش گروه طالبان

0

رسانه‌های امریکایی گزارش دادند که هواپیماهای بدون سرنشین این کشور مواضع گروه طالبان را در ولایت‌های قندوز و بغلان هدف قرار داده‌اند. طالبان به این حملات واکنش نشان داده و آن‌ را محکوم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ فاکس‌نیوز گزارش داده است که ساعاتی قبل از دیدار رییس‌جمهور غنی و جو بایدن؛ رییس‌جمهوری امریکا در کاخ سفید، هواپیماهای بی سرنشین امریکایی مواضع گروه طالبان را بمباران کرده‌اند.

یک مقام وزارت دفاع که نامی از وی برده نشده، گفته است در نتیجه‌ حملات هوایی امریکا به جنگجویان طالبان تلفات وارد شده است.

گروه طالبان این حملات نیروهای امریکایی را نکوهش کرده و آن را «اعمال تحریک‌کننده» خوانده است..

ذبیح الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان در توییتی نوشته است که امریکایی‌ها باید به‌جای “دخیل‌شدن در جنگ و دوام‌دار ساختن تراژیدی افغان‌ها، متوجه برنامه‌ خروج‌شان باشند، در غیر آن مسئولیت بعدی به دوش خود نیروهای امریکایی خواهد بود”.

این در حالی است که جنگجویان طالبان در این اواخر حملات‌شان را بر نیروهای امنیتی و دفاعی در نقاط مختلف کشور افزایش داده‌اند.

این گروه مدعی هستند که بیش از ۷۰ ولسوالی را تصرف کرده‌اند. با پیشروی طالبان در ولسوالی‌ها، حملات هوایی علیه این گروه نیز افزایش یافته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید