شکستن محاصره شهر پلخمری توسط نیروهای دولتی و خیزش مردمی

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

شکستن محاصرۀ شهر پلخمری از مسیر کیله‌گی و گرفتن ساختمان حوزۀ دوم شهر پلخمری از نزد طالبان توسط نیروهای دولتی و خیزش مردمی خبر داده شد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان، در هفتۀ گذشته در محاصرۀ طالبان بود و اخیرأ حلقۀ محاصرۀ این شهر تنگ‌تر شده بود. طالبان، دو روز پیش ادارۀ حوزۀ دوم شهر پلخمری را نیز تصرف کرده بودند.

نیروهای دولتی ساعت دوازه شب گذشته توانستند ساحات مربوط به حوزۀ دوم شهر پلخمری را از وجود طالبان پاک‌سازی کنند.

بهرام‌الدین، معاون نیروهای ویژۀ ۸۸۸ گفت: «در خط اول فعلأ ما هستیم و طرف دیگر دشمن است».

همزمان با این، نیروهای دولتی و خیزش مردمی، توانستند ولسوالی‌های دوشی و خنجان ولایت بغلان را نیز از ادارۀ طالبان بیرون کنند.

نسیم مدبر، عضو مجلس نماینده‌گان و هماهنگ کنندۀ نیروهای خیزش مردمی در این باره بیان داشت: «تعداد سه تا چهار هزار از باشنده‌گان اندراب و تعدادی هم از پروان و کاپیسا سرازیر شدند در یک نقطه؛ تروریستان مقاومت کردند اما سرکوب شدند».

با این همه، هنوز هم در بخش‌هایی از بند دو و بلاک‌ها، طالبان حضور دارند و همین‌طور طالبان هنوز هم در مسیر راه این ولسوالی‌های دوشی و خنجان ایست بازرسی دارند و در پاسگاه‌های نیروهای دولتی، نه طالبان حضور دارند و نه هم نیروهای دولتی مستقر شده‌اند.

نورآغا، سرباز ارتش گفت: «طالبان در اینجا آمده بودند، اما وقتی ما آمدیم، طالبان شکست خورد و فرار کردند».

محمد فیاض، باشندۀ شهر پلخمری نیز افزود: «ما منطقه زیر حوزۀ دوم را ترک کردیم؛ حالا هیچ‌کسی نیست».

شایان ذکر است که بغلان مرکزی، دهنۀ غوری، تاله و برفک، نهرین، بورکه، جلگه، خوست و گذرگاه نور هشت ولسوالی بغلان استند که از ادارۀ حکومت بیرون شده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید