وزارت خارجه امریکا و تهدید کشورهای عربی متحد خود به تحریم در صورت عادی سازی روابط با سوریه

0
وزارت خارجه امریکا با اشاره به تحریم های واشینگتن علیه دمشق، به کشورهای عربی نسبت به عادی سازی روابط با سوریه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  به نقل از اسپوتنیک، وب سایت وزارت خارجه امریکا نوشت؛ جوی هود، دستیار امور خاور نزدیک وزارت امور خارجه ایالات متحده در پاسخ به سوالی در خصوص اقدام احتمالی برخی از کشورهای عرب متحد امریکا برای عادی سازی روابط با دولت سوریه گفت: امریکا از این کشورها می‌خواهد با دقت بسیار اقدامات اعمال شده توسط دولت سوریه طی دهه گذشته را مد نظر داشته باشند.

هود اشاره‌ای به تلاش و اقدامات کشورهای غربی برای سرنگون کردن دولت قانونی سوریه نکرد.

دستیار وزیر امور خارجه امریکا همچنین مدعی تلاش‌های حکومت سوریه برای جلوگیری از دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه شد.

جوی هود در ادامه گفت: البته باید اضافه کنم که ما قانون تحریم‌های سزار را داریم. این قانونی است که از پشتیبانی گسترده از سوی هر دو حزب در کانگرس برخوردار است و دولت بایدن قانون آن را دنبال می‌کند.

دستیار وزیر امور خارجه امریکا هشدار داد: بنابراین، کشورها و سازمان های تجاری باید خیلی مراقب باشند که هرگونه معامله احتمالی، آنها را در معرض تحریم‌های ایالات متحده قرار ندهد.

جوی هود تاکید کرد تا زمانی حکومت بشار اسد به طور اساسی تغییر رفتار ندهد، امریکا رویکرد خود را در قبال این حکومت تغییر نخواهد داد.

قانون سزار که توسط دولت دونالد ترامپ به اجرا گذاشته شد، در نظر دارد از هرگونه معامله اقتصادی با حکومت سوریه جلوگیری کند تا دولت سوریه مجبور شود قدرت را به دولت مورد نظر امریکا واگذار کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید