وزارت صحت عامه : کرونای هندی به‌طور وسیع در کشور در حال گسترش است

0

وحید مجروح؛ سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید که براساس آمار، نوع هندی ویروس کرونا یا «دلتا» به صورت وسیع در حال گسترش است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ او امروز (شنبه، ۵ سرطان) در یک نشست خبری گفت که از ۱۹ نمونه مثبت ویروس کرونا که به هدف تشخیص نوع دلتا یا هندی آن مورد آزمایش قرار گرفته، ۸ نمونه آن از نوع انگلیسی و ۱۱ مورد آن از نوع دلتا یا هندی تشخیص شده‌است که این بیانگر انتشار وسیع نوع دلتا در کشور است.

او دلیل عمده «وخامت» اوضاع در روزهای اخیر را انتشار نوع دلتای ویروس کرونا خواند.

مجروح در ادامه افزود که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حال افزایش است.

او تصریح کرد که سرعت انتشار ویروس کرونا به دلیل رعایت تمهیدات پیش‌گیرانه و کنترلی کاهش یافته‌است؛ اما افزود که هنوزهم میزان موارد ابتلا سیر صعودی دارد.

آقای مجروح، اکسیجن را هنوز یک چالش عمده در شفاخانه‌های کشور عنوان کرد و گفت تلاش‌ها برای نصب دستگاه‌های تولید اکسیجن در شفاخانه‌ها جریان دارد.

در عین حال، سرپرست وزارت صحت عامه گفت که سه میلیون دوز واکسین کرونا که ایالات متحده امریکا به افغانستان کمک کرده، قرار است در هفته اول ماه جولای به کشور انتقال یابد که پس از انتقال آن، چند قشر اساسی آسیب‌پذیر به شمول تیم‌های اداری مکاتب و دانشگاه‌ها در اولویت دریافت این واکسین قرار خواهند گرفت.

مجروح بر رعایت توصیه‌های نیز تاکید کرد و گفت که در برخی از ولایات هوتل‌های عروسی به گونه مخفیانه فعالیت می‌کنند و میزان همکاری مردم با سکتور صحت، خیلی پایین است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید