بازگشت نماینده وِیژه ایران به کابل پس از سفر به اسلام آباد

0

نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان پس از سفر به اسلام آباد، برای گفت‌وگو با مقامات سیاسی و دفاعی افغانستان و ارائه گزارشی از گفت‌وگوهایش در پاکستان، مجددا به کابل سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه ایران در امور افغانستان که روز پنجشنبه از کابل به اسلام آباد سفر کرد، پس از دیدار با مقامات پاکستان در خصوص آخرین تحولات امنیتی افغانستان ، دیدارهای خود را با مقامات سیاسی و دفاعی افغانستان از سر گرفت.

طاهریان فرد در این دیدارها ضمن ارائه گزارشی از گفت‌وگوهای خود با مقامات پاکستانی، به تبادل نظر با مسئولان‌ و شخصیت‌های افغان برای دستیابی به راه‌های مسالمت آمیز بحران جاری و جلوگیری از وقوع جنگ داخلی در این کشور پرداخت.

قابل ذکر است که طاهریان‌فرد همزمان با تشدید ناآرامی‌ها در افغانستان روز چهارشنبه گذشته در راس هیأتی به کابل سفر کرده بود.

نماینده ویژه ظریف در امور افغانستان در آستانه سفر به اسلام آباد، با عبدالله و وزیر خارجه افغانستان دیدار و درباره آخرین تحولات افغانستان به گفت‌وگو پرداخت.

این درحالی‌ست که خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه اخیرا نسبت به تحولات اخیر در افغانستان واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: به دقت تحولات نگران‌کننده در افغانستان را دنبال می‌کنیم.سیاست‌های مخرب آمریکا تبعات بلندمدتی در منطقه داشته و حالا هم عملکرد غیرمسئولانه آن در حال تحمیل خسارت بیشتر است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید