ولسوالی‌های شینواری و سیاگرد پروان سقوط کرد/ حمله هوایی به تجمع طالبان در سیاه‌گرد

0

منابع محلی در ولایت پروان می‌گویند که طالبان ولسوالی‌های شینواری و سیاگرد این ولایت را تصرف کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  منابع محلی تایید می‌کنند که ولسوالی‌های شینواری و سیاه‌گرد پروان به‌دست جنگ‌جویان گروه طالبان سقوط کرده است. همزمان وزارت دفاع گفته تجمع طالبان در سیاه گرد هدف حمله هوایی قرار گرفته است.

فضل‌الدین عیار؛ والی پروان امروز (شنبه، ۵ سرطان) اعلام کرد که جنگ‌جویان طالبان به‌دنبال عقب‌نشینی نیروهای امنیتی از مراکز این دو ولسوالی، کنترل آن‌ها را به‌دست گرفته‌اند.

آقای عیار افزود که درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان نیز در ولسوالی‌های شینواری و سیاه‌‌گرد رخ داده است. به گفته‌ی او، در جریان این درگیری به طالبان تلفاتی وارد شده، اما رقم دقیق آن هنوز مشخص نشده است.

با این حال اما والی پروان گفت که آمادگی‌ها برای بازپس‌گیری این دو ولسولی اتخاذ شده است و به‌زودی عملیات پاکسازی در آن‌ها راه‌اندازی می‌شود.

همزمان فواد امان؛ معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید، مواضع و‌ مخفی‌گاه های تروریستان در ولسوالی سیاه گرد ولایت پروان، شب گذشته هدف حملات هوایی قرار گرفته است.

به گفته او، در این حملات به تروریستان تلفات سنگین وارده شده و از برخی ساحات این ولسوالی فرار کردند.

امان در توییتی نوشته است که عملیات های نیروهای دفاعی و امنیتی در ساحه ادامه دارد..

ولایت پروان در شمال کابل از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند. در هفته‌های اخیر جنگ‌جویان این گروه حملات‌شان را در بخش‌هایی از این ولایت از جمله دره‌ی غوربند افزایش داده‌اند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید