دیدار اشرف‌غنی با نانسی پلوسی،رییس مجلس نمایندگان امریکا

0

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در سفرش به ایالات متحدۀ امریکا، امروز با نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آن کشور در شهر واشنگتن، دیدار کرد.
به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ در این دیدار در مورد فصل جدید مناسبات میان دو کشور و همکاری ایالات متحدۀ امریکا با افغانستان به ویژه در زمینه تقویت نقش زنان افغان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
سپس رئیس جمهور و نانسی پلوسی در یک کنفرانس مشترک خبری، در مورد نتایج صحبت های شان معلومات دادند.
ابتدا خانم نانسی پلوسی ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور و هیات همراه اش، گفت که روابط میان افغانستان و امریکا در دو دهه گذشته، دوستانه و نزدیک بوده است و اکنون وارد مرحلۀ جدید این روابط شده ایم.
وی ضمن ابراز اطمینان بخاطر کمک های بشردوستانه به افغانستان و تقویت جایگاه زنان و دختران افغان، از رهبری رئیس جمهور و تلاش بانوی اول کشور در این زمینه تشکر کرد.
خانم پلوسی با اشاره بر اینکه افغانستان و امریکا روابط عمیق و دوستانه دارند، گفت که ما به این روابط ارزش قایل هستیم.
در مقابل، رئیس جمهور غنی گفت: جای خرسندی است که در اینجا حضور دارم و به تصمیم رئیس جمهور جو بایدن که یک تصمیم استراتیژیک است، احترام می گذاریم، با این تصمیم فصل جدید مناسبات استراتیژیک ما رقم خورد و روی روابط مردم با مردم و حکومت با حکومت، تمرکز بیشتر می گردد.
رئیس جمهور افزود که صحبت هایش با رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحدۀ امریکا ثمربخش بود و از وی بخاطر سفرهای متعدد و علاقه اش به افغانستان به ویژه در زمینه تقویت نقش زنان افغان، تشکر کرد.
رئیس جمهور غنی با بیان اینکه بانوی اول نیز به نمایندگی از تمام زنان افغان از شما ابراز امتنان می کند، گفت: چیزی که بیشتر در کارهای روزمره برایم تحرک می بخشد، ملاقات با دختران افغان است که وقتی از آنان می پرسم چه کسی می خواهد رئیس جمهور افغانستان شود، ۸۰ تا ۹۰ در صد آنان دست های شان را بلند می کنند که این تصویر افغانستان نوین را نشان می دهد.
رئیس جمهور در اخیر سخنانش، کمک های ایالات متحدۀ امریکا را در دو دهۀ گذشته در بخش های مختلف به ویژه مبارزه با موج سوم ویروس کرونا و خشکسالی و کمک به افغان های که در اثر حملات وحشیانه طالبان بیجا شده اند، بسیار حیاتی خواند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید