دیدار اشرف غنی و عبدالله با خانواده های سربازان آمریکایی جان باخته در افغانستان

0

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در سفرش به ایالات متحدۀ امریکا با خانواده‌های قربانیان نیروهای امریکایی که در افغانستان خدمت کرده بودند، دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ ارگ ، صبح روز جمعه با نشر خبرنامه‌ای گفته که آقای غنی در سفرش به ایالات متحدۀ امریکا با خانواده‌های قربانیان نیروهای امریکایی که در افغانستان خدمت کرده بودند، دیدار کرد و از خدمات و قربانی های نیروهای متذکره در راستای اهداف مشترک از جمله مبارزه با تروریزم، قدردانی بعمل آورد.

آقای غنی همچنان در نخستین روز سفرش به ایالات متحدۀ امریکا در ضیافت شام با گروه دوستان امریکایی دیدار کرد.

این ضیافت که از سوی رئیس جمهور غنی در مقر سفارت افغانستان در واشنگتن ترتیب شده بود، در آن جنرالان و آگاهان سیاسی، دیپلوماتان و شخصیت های خبره و دانشمند ایالات متحده امریکا به شمول جنرال پترویس، نیکلسن و کمبل و همچنان مدلین البرایت وزیر خارجه پیشین آن کشور و سفرا و شخصیت های مطرح دیگر که در افغانستان خدمت کرده بودند، اشتراک داشتند.

آنان در مورد مناسبات افغانستان و ایالات متحده امریکا و سایر موضوعات مورد علاقه، صحبت و گفتگو کردند.

آقای غنی و هیأت همراه اش همچنان با سناتور باب منندز، ريئیس کمیته روابط خارجی سنا و سناتور جیم ریش، عضو کمیته‌ روابط خارجی سنای ایالات متحده‌ امریکا دیدار کردند. آقای غنی و همراهانش همچنان از کانگرس ایالات متحده امریکا دیدن کردند.

قرار است که تا ساعات دیگر محمداشرف غنی رئیس جمهور و داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با جو بایدن رئیس جمهور امریکا دیدار کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید