سقوط ۴ ولسوالی دیگر به دست طالبان

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

منابع محلی می‌گویند که ۴ ولسوالی در ولایت‌های بغلان، فاریاب و ارزگان به دست گروه طالبان افتاده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ محمد رسول فاریابی؛ عضو مجلس نمایندگان می‌گوید که ولسوالی بلچراغ این ولایت به دلیل نرسیدن امکانات و تجهیزات برای نیروهای امنیتی مستقر در این ولسوالی تخلیه شده است.

نماینده مردم فاریاب در مجلس گفت که این ولسوالی از یک هفته به‌این‌سو در محاصره جنگجویان طالبان قرار داشت و نیروهای امنیتی تا آخرین گلوله در برابر جنگجویان طالبان جنگیدند، اما به دلیل نرسیدن تجهیزات و نیروهای کمکی این ولسوالی تخلیه شده است.

آقای فاریابی افزود که تاکنون حدود ۲۰۰ تن از نیروهای امنیتی مستقر در این ولسوالی به شهر میمنه منتقل شده‌اند. به گفته او، در این میان ۶۰ تن از نیروهای امنیتی ناپدید شده‌اند و مشخص نیست این تعداد کشته و زخمی گردیده و یا به دست طالبان اسیر شده‌اند.

این در حالی است که ولسوالی گرزیوان این ولایت نیز شب گذشته به دست جنگجویان طالبان افتاده است.

از سوی دیگر، سمیع الدین ناظر؛ عضو شورای ولایتی بغلان گفت که ولسوالی‌ تاله و برفک و ولسوالی خنجان این ولایت نیز به دست طالبان افتاده است.

این عضو شورای ولایتی افزود که شب گذشته ولسوالی‌های تاله و برفک و خنجان پس از مدتی محاصره و نرسیدن نیروهای کمکی به دست اعضای طالبان سقوط کرده‌است.

آقای ناظر گفت که به جز شهر پلخمری؛ مرکز این ولایت بیشتر ولسوالی‌های بغلان به تصرف طالبان درآمده و یا خطر سقوط آن وجود دارد.

در همین حال، بسم الله جان‌محمد؛ نماینده مردم ارزگان در مجلس نمایندگان نیز گفت که ولسوالی چنارتوی این ولایت به دست طالبان افتاده است.

به گفته این عضو مجلس چند ولسوالی‌ ارزگان به دلیل بی‌توجهی مسئولان محلی ونرسیدن کمک و تجهیزات به این نیروها در خطر سقوط قرار دارند.

گروه طالبان اما ادعا کرده‌اند که اعضای این گروه مراکز این ۴ ولسوالی را تصرف کرده و در جریان تصرف این ولسوالی‌ها تمام تجهیزات و امکانات آن‌ها به دست جنگجویان این گروه افتاده است.

این همه در حالی‌ است که در نتیجه تشدید حملات جنگجویان طالبان ده‌ها ولسوالی سقوط کرده‌است که از این میان نیروهای دولتی توانسته‌اند چند ولسوالی را دوباره تصرف کنند.

همزمان با سقوط پی‌درپی ولسوالی‌ها، صدها تن از باشندگان شماری از ولایات در حمایت از نیروهای امنیتی در برابر طالبان بسیج شده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید