کشف یک گورستان دسته جمعی دیگر در کانادا

0
روزنامه کانادایی «نشنال‌ پست» روز پنجشنبه از کشف صدها قبر ثبت‌نشده در ایالت «ساسکاچوان» خبر داد که احتمالا حاوی اجساد کودکان است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ در حالی که هنوز یک ماه از کشف گورستان جمعی کودکان بومی در یکی از ایالت‌های کانادا نگذشته، بار دیگر خبر هولناک مشابهی از این کشور به گوش می‌رسد.

روزنامه کانادایی «نشنال‌ پست» روز پنجشنبه از کشف صدها قبر ثبت‌نشده در ایالت «ساسکاچوان» خبر داد که احتمالا حاوی اجساد کودکان است.

بر اساس این گزارش، یکی از بومیان این ایالت که صدها قبر بدون نشانی – که باور دارد بسیاری از آنها حاوی اجساد کودکان باشد – در نزدیکی محل استقرار سابق یک مکتب شبانه‌ در منطقه «کووِسِس» کشف شده است.

ساکنان ایالت ساسکاچوان احتمال می‌دهند که تعداد اجساد کودکانی که قرار است از این چند صد قبر تازه کشف‌شده بیرون بیاید، حداقل سه برابر تعداد اجسادی باشد که در گورستان جمعی در نزدیکی یک مکتب شبانه‌ کاتولیک در ولایت «بریتیش کلمبیا» کشف شد.

به نوشته نشنال‌پست، مسئولان بومی منطقه کووِسس احتمالا روز پنجشنبه در نشست خبری، جزئیات بیشتری از این «کشف هولناک و تکان‌دهنده» در محوطه‌ای که پیشتر مکان مکتب «ماریوال ایندییَن» و همچنین جدیدترین آمار از تعداد اجساد بیرون‌کشیده شده ارائه کنند.

بر این اساس، فدراسیون اقوام بومی مستقل در کانادا شامگاه چهارشنبه در اعلامیه‌ای توضیح دادند: «تعداد این قبرهای بدون نشانی، بیشترین میزان در تاریخ کانادا تاکنون خواهد بود».

نشنال‌پست گزارش داد: «باقی‌مانده اجساد در این قبرهای بدون نشانی، در یک قبرستان جمعی که سال ۱۸۸۵ ایجاد شده، وجود دارند که به‌تدریج مکتب ماریوال ایندییَن – تحت مدیریت کلیسیای کاتولیک – آنجا را به کنترول خود درآورد».

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید