پرتغال ۲-۲ فرانسه؛ شب تاریخی رونالدو، سلسائو را به بلژیک رساند

0
TOPSHOT - Portugal's forward Cristiano Ronaldo and France's forward Karim Benzema walk together off the pitch in half-time of the UEFA EURO 2020 Group F football match between Portugal and France at Puskas Arena in Budapest on June 23, 2021. (Photo by FRANCK FIFE / POOL / AFP) (Photo by FRANCK FIFE/POOL/AFP via Getty Images)

تیم ملی پرتغال با کسب تساوی ۲-۲ مقابل فرانسه، به عنوان تیم سوم از گروه مرگ صعود کرد.

پرتغال با ۴ امتیاز و به علت شکست مقابل آلمان در بازی رو در رو، به عنوان تیم سوم از گروه F راهی دور یک هشتم نهایی شد و باید به مصاف بلژیک برود. در شبی که موتور گلزنی کریم بنزما هم روشن شده بود، کریستیانو رونالدو شبی تاریخی برای خود رقم زد و به رکورد ۱۰۹ گل علی دایی رسید.

اطلاعات بازی پرتغال – فرانسه

  • تاریخ برگزاری: چهارشنبه | ۲ تیر ۱۴۰۰
  • محل برگزاری: فرانس پوشکاش | بوداپست
  • داور بازی: متئو لاهوز از اسپانیا
  • گلزنان:  کریستیانو رونالدو (پنالتی، ’۳۱ و ’۶۰) | کریم بنزما (پنالتی، ‘۲+۴۵ و ’۴۸)

گزارش بازی

دقیقه ’۱۶ پاس در عمق فوق العاده پوگبا برای ام باپه، این بازیکن را در موقعیت تک به تک قرار داد اما ضربه عجولانه ام باپه را پاتریسیو با واکنشی عالی دفع کرد.

در دقیقه ’۲۷ ضربه ایستگاهی ارسالی موتینیو به روی دروازه و خروج بی احتیاط لوریس که مشتش  به صورت دنیلو پریرا برخورد کرد و داور را مجاب به اعلام ضربه پنالتی کرد؛ کریستیانو رونالدو در دقیقه ’۳۱ پشت توپ قرار گرفت و به راحتی دروازه فرانسه را باز کرد.

در دقیقه ’۴۵ خطای پنالتی نلسون سمدو روی کیلیان ام باپه، فرصت برابری را برای فرانسه فراهم کرد؛ کریم بنزما پشت توپ قرار گرفت و اولین گلش در بازگشت مجدد به تیم ملی را در دقیقه ‘۲+۴۵ وارد دروازه پرتغال کرد.

بریس کریم بنزما در سومین بازی رسمی پس از بازگشت به تیم ملی
 کریم بنزما و فرانسه نیمه دوم را هم طوفانی شروع کردند؛ پاس در عمق عالی کونده با فرار پشت دفاع بنزما همراه شد و با یک ضربه دقیق به کمک تیر عمودی دروازه پاتریسیو را برای دومین بار باز کرد. این گل بعد از بررسی VAR تایید شد.

در دقیقه ’۴۶ دنیلو پریرا به دلیل مصدومیت جای خود را به ژائو پالینیا داد و لوکا دینیه هم جای لوکاس هرناندز را گرفت. در دقیقه ’۵۲ لوکا دینیه که تازه وارد میدان شده بود، به دلیل مصدومیت جای خود را به آدرین ربیو داد.

 در دقیقه ’۵۸ ارسال کریستیانو رونالدو از سمت چپ به دست ژول کونده برخورد کرد تا متئو لاهوز برای سومین بار در این بازی نقطه پنالتی را نشان دهد؛ کاپیتان پرتغالی ها پشت توپ قرار گرفت تا دوئل رونالدو-بنزما با بریس ادامه یابد.

دقیقه ’۶۷ ضربه زیبای پوگبا از پشت محوطه با واکنش پاتریسیو و کمک تیر دروازه، گل نشد و در ادامه هم ضربه گریزمان با واکنش عالی پاتریسیو دفع شد. در دقیقه ’۷۲ برونو فرناندز به جای برناردو سیلوا و روبن نوس به جای موتیتیو وارد میدان شدند. در دقیقه ’۷۹ هم سمدو مصدوم شد و جای خود را به دیگو دالو داد.

در نهایت بازی با تساوی ۲-۲ دو تیم به پایان رسید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید