روسیه : آلمان به جای تلاش برای نمایش قدرت ، بیشتر به فکر تعامل با روسیه باشید

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه شامگاه چهارشنبه گفت آلمان باید به جای تلاش برای نمایش قدرت، با مسکو همکاری و گفتگو کند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از خبرگزاری تاس ؛ «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری گفت: «آنه‌گرت کرامپ-کارنباوئر، وزیر دفاع آلمان به جای الگو گرفتن از “آنگلا مرکل” مافوق خود و صدراعظم آلمان که در آستانه هشتادمین سالگرد آغاز جنگ جهانی دوم، بر ضرورت گفتگو با روسیه سخن گفت، به مقام‌های ارشد ارتش آلمان توصیه کرد که برای حفظ ارزش‌های لیبرال مقابل روسیه در پی تقویت نظامی باشند.»

این دیپلمات روس همچنین در مورد سخنان وزیر دفاع آلمان در مورد تهدیدهای روسیه، چین و افراط‌گرایان در خاورمیانه گفت:«چه کسی به شما حق داده است که روسیه و چین را از یک سو و افراطگرایان را از سوی دیگر قیاس کنید؟ من به وضوح به وزیر دفاع آلمان یادآوری می‌کنم این روسیه است که برخلاف آلمان با افراط گرایان در سوریه می‌جنگد.»

صدر اعظم آلمان به تازگی گفته بود که اتحادیه اروپا باید گفت‌وگو با روسیه را به رغم اختلافات در زمینه مسائل امنیتی و نیز نبرد سوریه و اوکراین حفظ کند. مرکل  گفت: «روسیه چالش بزرگی برای ماست، اما در عین حال یک همسایه قاره‌ای برای اتحادیه اروپاست.»

این در حالی است که نامزد صدر اعظمی آلمان روز دوشنبه نسبت به استفاده از خط لوله گازی «نورد استریم -۲» به عنوان ابزاری علیه اوکراین هشدار داد.

«آرمین لاشت»، نامزد صدر اعظمی آلمان در مصاحبه با نشریه «فایننشال تایمز» گفت: «مسئله واقعی که در خطر هستندمنافع ژئوپولیتیک ، ثبات اوکراین و همچنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شرق است. منافع اوکراین باید حفظ شود. اگر روس‌ها به این امر پایبند نباشند، اساس توافق پروژه گازی نورد استریم-۲ متوقف خواهد شد.»

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید