کرواسی ۳-۱ اسکاتلند ؛ صعود سخت نایب قهرمان جهان

0

کرواسی با پیروزی ۳-۱ مقابل اسکاتلند، صعودش به مرحله بعد رقابت های یورو ۲۰۲۰ را قطعی کرد.

شاگردان زلاتکو دالیچ که از دو دیدار قبلی شان تنها یک امتیاز کسب کرده بودند، امشب موفق شدند مقابل اسکاتلند به یک پیروزی پرگل برسند و بالاتر از جمهوری چک، به عنوان تیم دوم گروه D به مرحله بعد بروند.

کرواسی بازی را بهتر آغاز کرد و بعد از یکی دو موقعیت خوب، در دقیقه ۱۷ توسط ولاشیچ به گل رسید. روی ارسال بلند یورانوویچ به محوطه جریمه اسکاتلند، این پریشیچ بود که با ضربه سر توپ را برای ولاشیچ آماده کرد و او هم با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه اسکاتلند فرستاد.

کروات‌ها یکی دو موقعیت خوب دیگر هم برای گلزنی در نیمه اول داشتند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند؛ در مقابل این اسکاتلند بود که در دقیقه ۴۲ به گل تساوی رسید. روی دفع ناقص مدافعان اسکاتلند، توپ پشت محوطه جریمه به مک‌گرگور رسید و او هم با یک شوت دقیق، کار را به تساوی کشید تا نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان برسد.

نیمه دوم را کرواسی هجومی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی چند موقعیت بسیار خوب داشت که هیچ یک از آنها به گل تبدیل نشد تا اینکه در دقیقه ۶۲، لوکا مودریچ این تیم را پیش انداخت. روی یک حرکت هماهنگ تیمی بود که مودریچ با پاس متئو کوواچیچ پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه بیرون پای تماشایی کار را تمام کرد

اسکاتلندی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و این فرصت را داشتند که بار دیگر به گل تساوی برسند اما در مقابل این کروات ها بودند که در دقیقه ۷۸ توانستند اختلاف را به دو گل افزایش بدهند. روی یک ضربه کرنر از سمت راست دروازه اسکاتلند بود که ارسال مودریچ را پریشیچ روی تیر اول قطع و با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد.

در دقایق پایانی شاگردان استیو کلارک تلاش زیادی برای جبران گل های خورده انجام دادند اما تلاش انها ثمری نداشت و بازی با برتری ۳-۱ کرواسی به پایان رسید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید