وحید عمر : طالبان با مردم افغانستان وارد جنگ شده‌اند و در این جنگ پیروز نخواهند شد

0

وحید عمر؛ مشاور ارشد ریاست در واکنش به تحرکات اخیر طالبان می‌گوید، این گروه وارد جنگ با مردم شده و در این در نبرد پیروز نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  وحید عمر امروز (سه شنبه، ۱ سرطان)  در مراسم معرفی سخنگوی سکتور دفاعی و امنیتی گفت که در یک ماه اخیر چهره‌ سیاه طالبان برای مردم شناخته شد و مردم در ۲۴ساعت گذشته بر ضد این گروه در سرتاسر کشور بسیج شده‌اند.

جنرال اجمل‌عمر شینواری؛ به اساس حکم ریاست‌جمهوری، به عنوان سخنگوی سکتور دفاعی و امنیتی گماشته شده است.

آقای شینواری در مراسم معرفی‌اش با اشاره به سقوط ولسوالی‌ها به دست طالبان گفت که این گروه از لحاظ نظامی هیچ‌گونه تصرف و پیشروی نداشته‌است.

او اذعان کرد که در سطح تاکتیکی مشکل وجود داشت که طی سه روز اخیر تدابیر برای حل آن روی دست گرفته شده است.

او اطمینان داد که تمام مشکلات مهار خواهد شد و همچنین پلان‌گزاری برای تصرف و تسخیر مناطق از دست رفته روی دست گرفته شده است.

در همین حال وحید عمر؛ مشاور ارشد ریاست جمهوری نگرانی در مورد سقوط ولسوالی‌ها به دست طالبان را قابل درک خواند؛ اما گفت حملات طالبان موجی است که در آستانه خروج نیروهای خارجی برای تضعیف روحیه مردم راه‌اندازی شده است.

او گفت دولت افغانستان یک سال می‌شود که یک دشمن «مکار» مواجه است. عمر تصریح کرد که یک سال پیش تصور می‌شد که طالبان پس از خروج نیروهای خارجی به میز مذاکره حاضر شوند؛ اما این گروه در حالی‌که نیروهای خارجی در خروج هستند، نه تنها که میز مذاکرده ترک کرده بلکه جنگ را تشدید کرده‌ و به تخریب تاسیسات عامه رو آورده‌اند.

مشاور ارشد ریاست جمهوری در ادامه گفت که در یک سال گذشته بعضی رسانه‌ها و برخی افراد تلاش کرد تا وانمود کنند که طالبان تغییر کرده است؛ اما این گروه تغییر نکرده و «درنده‌تر و وحشی‌تر» از گذشته شده است.

عمر با اشاره به سقوط ولسوالی‌ها گفت که طالبان در هرجای قدم گذاشتند مردم علیه شان اقدام کرده‌اند و این گروه با مردم مواجه شده است.

او گفت مردم علیه طالبان ایستاد شده و این گروه در جنگ با مردم پیروز نخواهد شد.

عمر در ادامه گفت: «اگر رهبری طالب یک لحظه هم امیدوار بود که در صحنه‌ی سیاسی جایی خواهد داشت، در یک ماه گذشته کاری کرد که نه تنها از صحنه‌ نظامی بیرون می‌رود؛ بلکه در صحنه‌ی سیاسی نیز جای و نقشی نخواهد داشت.»

این درحالی است که گروه طالبان طی دو ماه اخیر بیش از ۶۰ ولسوالی را تصرف کرده‌اند. نیروهای امنیتی و دفاعی شماری از این ولسوالی‌ها را از طالبان پس گرفته‌اند. در شماری از ولایت‌ها بسیج مردمی علیه این گروه شکل گرفته در برخی نقاط دیگر کشور نیز در حال شکل گرفتن است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید