عطامحمد نور : طالبان در یک دست قرآن و در دست دیگر شمشیر گرفته‌اند

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

عطامحمد نور رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان می‌گوید که گروه طالبان با آنکه بارها به او پیام صلح فرستاده، اما دیده می‌شود که طالبان در یک دست قرآن و در دست دیگر شمشیر گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ عطا محمد نور، رییس شاخه‌ی انشعابی جمعیت اسلامی در صفحه‌ی فیسبوکی‌اش نگاشته است که هم‌‌زمان با تشدید حملات طالبان در شمال ‌‌و ولایت بلخ، طی تماس‌ها، صحبت و هم‌آهنگی با احزاب محترم سیاسی و شخصیت‌های تاثیر گذار، اکثریت احزاب محترم سیاسی به فراخوان بسیج ملی جمعیت اسلامی پاسخ مثبت داده، اعلام آمادگی نمودند.

آقای نور می افزاید که در روزهای گذشته تلاش‌های والی بلخ، برخی نمایندگان بلخ در شورای ملی، رییس، معاون و برخی اعضای شورای ولایتی بلخ، مسؤولان نیروهای دفاعی و امنیتی (قول اردوی شاهین و پولیس بلخ) نمایندگان احزاب سیاسی، فرماندهان پیشین در شمال و سایر ولایت و دسته‌های جوانان شجاع برای شکل‌دهی بسیج ملی در برابر طالبان در سراسر کشور، درخور ستایش و سپاسگزاری است.

رییس شاخه‌ی انشعابی جمعیت اسلامی تاکید دارد که گروه طالبان با آنکه بارها به ما‌ پیام صلح فرستادند، اما دیده می‌شود که در یک دست قرآن و در دست دیگر شمشیر گرفته اند. ما با آنکه به آوردن صلح مصمم هستیم، اما اگر طالبان جنگ می‌خواهند، همانطوریکه در گذشته نیز شمال به گورستان آنان مبدل شده بود، این‌بار نیز نه‌تنها شمال که هرگوشه‌ی این کشور به گورستان طالبان تبدیل می‌گردد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید