وزارت اطلاعات و فرهنگ : علیه طالبان بسیج تبلیغاتی راه‌اندازی شود

0

طاهر زهیر؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در نشستی با رییسان اطلاعات و فرهنگ ولایت‌ها از آنان خواسته‌است که بسیج تبلیغاتی ملی را در برابر طالبان راه‌اندازی کنند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از خبرگزاری دولتی باختر «این فراخوان درست زمانی مطرح شده‌است که شماری از رسانه‌ها اخباری را مبنی برسقوط چند ولسوالی به دست طالبان را منتشر کرده‌اند و حلقه‌های به نفع طالبان یک جنگ روانی را در برابر مردم افغانستان به راه انداخته‌اند».

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفته‌است: «عملکرد طالبان کاذب است و آنان توان ایستادگی در برابر مردم و نیروهای دفاعی و امنیتی ما را ندارند و این گروه بیشتر به یک جنگ تبلیغاتی در برابر مردم رو آورده‌اند».

زهیر در گفتگو با رییسان اطلاعات و فرهنگ ولایت‌ها گفته‌است که با تحولات تازه امنیتی در کشور باید به میراث‌های فرهنگی و آبدات تاریخی توجه بیشتر شود تا این داشته‌های مردم افغانستان در جنگ‌ها و ناامنی‌ها آسیب نبیند.

او با اشاره به سقوط ولسوالی‌ها گفته‌است: «در این اواخر طالبان یا با استفاده از غفلت و یاهم با استفاده از ناهماهنگی، توانستند که مراکز شماری از ولسوالی‌ها را سقوط دهند، طالبان اگر فکر کنند که می‌توانند افغانستان را به دهه هفتاد خورشیدی ببرند، در اشتباه‌اند.»

زهیر طالبان را گروه «جنایتکار و متواری» خوانده و گفته که «این گروه در آن حد و ظرفیت نیستند که بتوانند یک ولسوالی را اداره کنند».

او افزوده است که طالبان با تسلط بر مراکز شماری از ولسوالی‌ها، ساختمان‌ها را منفجر می‌کنند، «مردم را نشانه می‌گیرند و فجایع دیگر، همه نشانه از ضعف شان است و این که می‌دانند تسلط شان کوتاه و زودگذر است».

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ اطمینان داده‌است که ولسوالی‌های از دست رفته به‌زودی دوباره به دست نیروهای امنیتی خواهد افتاد.

او علاوه کرده که طالبان جنگ روانی در برابر نظام و جمهوریت راه‌اندازی کرده و به گفته او، جنگجویان طالب «با تسلط موقت به مراکزی شماری از ولسوالی‌ها تلاش کرده‌اند که زمینه جنگ تبلیغاتی را برای خود مساعد کنند».

زهیر مدعی شده است که یک بزرگ قومی در تخار که حاضر به میانجی‌گری بخاطر تسلیمی نیروهای امنیتی نشده، چشمانش توسط طالبان کشیده شده‌است.

او تاکید کرده‌است که «مردم باید از این گونه جنایت‌های طالبان آگاه شوند، رسانه‌ها باید در ستایش از جانفشانی‌های نیروهای دفاعی و نکوهش طالبان بیشتر صدا بلند کنند».

این در حالی است که طالبان طی روزهای اخیر ده‌ها ولسوالی را در ولایات شمالی و شمال شرقی تصرف کرده‌اند.

منابع محلی می‌گویند، در حال حاضر مراکز ولایت‌های بلخ، فاریاب و قندوز در تهدید سقوط قرار دارند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید