هلاکت چند ولسوال نام‌نهاد طالبان به شمول مولوی بریالی فرمانده برجسته این گروه در بلخ ، سمنگان و تخار

0

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ وزارت داخله امروز (سه شنبه، ۱ سرطان) در خبرنامه‌ای که منتشر کرد می گوید، در ضد حمله نیروهای دولتی در ولسوالی رستاق تخار، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای این ولسوالی کشته شده‌است. همزمان پولیس سمنگان از کشته‌شدن ولسوالان نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی‌های فیروزنخچیر و دره صوف پایین خبر داده است. همچنین از کشته شدن فرمانده مشهور طالبان در ولایت بلخ خبر میدهد.

همچنین طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان در توییترش نگاشته است که مولوی بریالی یکی از قوماند‌ان‌های برجسته طالبان تروریست با سه تن همراهانش در ولایت بلخ کشته شد.

آقای آرین می افزاید که او در سازماندهی حملات تروریستی علیه مردم و نیروهای امنیتی در ولایات شمال کشور دست بلند داشت و از جمله چهار قوماندان برجسته طالبان محسوب می‌شد.

 در این خبرنامه‌ای آمده است که نیروهای امنیتی و مردمی حمله طالبان را در ولسوالی رستاق تخار دفع کرده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در ضد حمله پنج جنگجوی طالبان به‌شمول ابویوسف؛ ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی رستاق کشته شده‌اند.

همزمان فرماندهی پولیس سمنگان اعلام کرده است که ۱۹ جنگجوی طالبان به‌شمول ولسوالان نام‌نهاد برای ولسوالی‌های فیروزنخچیر و دره صوف پایین کشته شده‌اند.

این فرماندهی در خبرنامه‌ای گفته است که طالبان شب‌ گذشته (دوشنبه، ۳۱ جوزا) بر پاسگاه‌های ولسوالی فیروزنخچیر حمله کردند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی و حمایت هوایی دفع شده است.

طبق خبرنامه در حمله هوایی ۱۹ طالب به‌شمول قاری قادر؛ ولسوال نام‌نهاد برای ولسوالی فیروزنخچیر و قاری ظریف؛ ولسوال نام نهاد ولسوالی دره صوف پایین کشته شده‌اند.

پولیس سمنگان گفته که «بچه پاچا»؛ مسئول قطعه لایزری خلم و قاری هلال از افراد کلیدی طالبان هم در جمع کشته شده‌ها هستند.

طبق خبرنامه فرماندهی پولیس سمنگان، در این حمله مقداری از تجهیزات طالبان تخریب و یا هم به دست نیروهای دولتی افتاده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید