عطامحمد نور از هوادارنش خواست در مقابل طالبان بسیج شوند

0

عطامحمد نور ، رهبر جزب جمعیت اسلامی اعلام کرده است که  در کنار مردم قرار می‌گیرد و رهبری عملیات در شمال و بلخ را بر عهده خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  عطا محمد نور رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان در واکنش به تشدید حملات طالبان در ولایت بلخ و دیگر ولایت های شمال، در برگه فیسبوکش از احزاب سیاسی و هواداران این حزب خواسته تا دربرابر حملات طالبان بسیج شوند.

نور نوشته است: ” به تمامی فرماندهان و نیروهای جان به کف جمعیت اسلامی در سراسر کشور اعلام می‌گردد که در دفاع از میهن و مردم، خود را آماده، در کنار نیروهای امنیتی بایستند و از خاک و مردم دفاع نمایند.
والی پیشین بلخ نیز افزوده است: “از احزاب محترم سیاسی درخواست می‌گردد که در این شرایط حساس برای پاسداری از میهن و مردم، نیروهای خویش را شامل بسیج ملی سازند تا بتوانیم هم‌صدا و یک‌دست در برابر دشمنان میهن مبارزه قاطع نماییم.
عطامحمد نور گفته است که طالبان هنوز به جنگ و خشونت باور باور دارند و به رغم آن‌که «دم از صلح می‌زند و به ما پیام صلح طلبی می‌دهند، آن طرف به هجوم و نبرد رو آورده‌اند».
هم‌زمان با این گزارش شده است که با سقوط ولسوالی‌های شولگره، بلخ، کشنده و دولت‌آباد ولایت بلخ طالبان به شهر مزارشریف نزدیک شده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید