مجلس نمایندگان ، سقوط ولسوالی‌ها : حکومت برای مدیریت جنگ باید افراد مسلکی را در نهادهای امنیتی استخدام کند

0

میررحمان رحمانی؛ رییس مجلس نمایندگان می‌گوید، حکومت برای مدیریت جنگ باید افراد مسلکی را در نهادهای امنیتی استخدام کند. این در حالی‌است که با تشدید حملات طالبان، ده‌ها ولسوالی به تصرف این گروه درآمده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ رییس مجلس نمایندگان امروز (دوشنبه، ۳۱ جوزا) در نشست عمومی این نهاد گفت: « ملاحظات سیاسی و قومی و سازش‌های گروهی، سبب کاهش ناامنی نمی‌شود. برای مدیریت جنگ، باید افراد توانا، مسلکی و با تجربه استخدام شوند تا انگیزه‌ دفاع از کشور در وجود هر یک سربازان و افسران دلاور ما تقویت شود.»

آقای رحمانی افزود که همزمان با خروج نیروهای خارجی از کشور و توقف گفتگوهای صلح، حملات‌ طالبان افزایش یافته و این موضوع تغییرات نگران کننده‌ای را در میدان‌های جنگ پدید آورده است. او بر مدیریت این وضعیت تاکید کرد.

رحمانی همچنین از بسیج مردمی در برخی از ولایات در برابر طالبان استقبال کرد و از حکومت خواست تا این افراد را تمویل و تجهیز کنند.

او تاکید کرد که حکومت باید این نیروها را طوری مدیریت کند که در آینده به یک جریان بزرگ ضد امنیت تبدیل نشود.

طی‌ هفته‌های اخیر حملات جنگجویان طالبان به شدت افزایش یافته و تا کنون این گروه نزدیک به ۴۰ ولسوالی را در چندین ولایت تصرف کرده‌اند.

سیر سقوط‌ها به گونه‌ای تسریع شده که روزانه چندین ولسوالی به دست طالبان می‌افتد. در شماری از موارد، نیروهای امنیتی به طور پرسش‌برانگیزی بدون هیچ‌گونه مقاومت، ولسوالی‌ها و پایگاه‌های نظامی را با تجهیزات کامل در اختیار طالبان قرار می‌دهند.

امرالله صالح؛ معاون اول رییس جمهوری اخیرا در توضیح این رویه در ولسوالی شینکی زابل گفت که این «یک راز اطلاعاتی» است.

همچنین، طارق آرین؛ سخنگوی وزارت می‌گوید، در حالت شدت جنگ، پیش‌روی و پس‌روی سقوط به حساب نمی‌آید.

با افزایش قلمروی طالبان، مردم در برخی از ولایات علیه این گروه سلاح برداشته‌اند.

بسم‌الله محمدی؛ سرپرست وزارت دفاع ملی، از مردم خواسته است که در هرجایی که هستند در کنار نیروهای امنیتی بسیج شوند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید