پیام تبریک وزارت خارجه افغانستان به مناسبت برگزاری موفقانه انتخابات ریاست جمهوری ایران

0

وزارت امور خارجه افغانستان به مناسبت برگزاری موفقانه انتخابات ریاست جمهوری ایران به رئیس جمهور جدید این کشور پیام شاد باد فرستاد. 

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ وزارت امور خارجه افغانستان در پیام شاد باد به مناسبت برگزاری موفقانه انتخابات ریاست جمهوری ایران روز یکشنبه ۳۰ جوزا ۱۴۰۰  نوشت: وزارت امور خارجۀ افغانستان، انتخاب جلالتمآب سید ابراهیم رئیسی را به عنوان سیزدهمین رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران به مردم و وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران مبارک باد می گوید.

در ادامه این پیام شاد باد آمده است، که افغانستان و ایران به عنوان دو کشور همسایه و برادر با شاخصه های مشترک فرهنگی و روابط حسنۀ تاریخی فرصت های فراوانی برای همکاری در جهت تأمین صلح و رفاۀ دو کشور دارند.
در پایان این پیام وزارت خارجه افغانستان افزوده است، که با توجه به تجارب، شخصیت مدبر و فعال جلالتمآب رئیسی، وزارت امور خارجه امیدوار است در دوره ریاست جمهوری ایشان پیوند برادری و دوستی بر اساس مشترکات میان دو کشور، بیشتر از پیش ارتقأ یابد و دو کشور برای رفع چالش های مشترک و تأمین صلح و رفاه که خواست حقیقی مردمان شان می باشد، شاهد همکاری های بیشتر و مؤثر تر باشند.

یادآوری می کنیم، که روز جمعه سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران با حضور پر شور مردم این کشور و همچنین در ۱۳۳ کشور خارجی برگزار شد. در این دور از انتخابات آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به عنوان هشتمین رئیس جمهور ایران انتخاب شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید