اشرف غنی: طالبان باید یک تصمیم بگیرند ، صلح می‌کنند و یا به دشمنی با مردم افغانستان

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

محمداشرف غنی رییس جمهور کشور می‌گوید که طالبان به اشاره شبکه‌های سیاه، افغانستان را ویران می‌سازند، آنان باید یک انتخاب نمایند، صلح می‌کنند و یا به دشمنی شان با مردم افغانستان ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ آقای غنی که روز شنبه (۲۹ جوزا) در مراسم معرفی سرپرست وزارت‌های امور داخله، دفاع ملی، انکشاف دهات و لوی درستیز جدید قوای مسلح در ارگ صحبت می‌کرد، بر افزایش هماهنگی میان سکتور امنیتی تاکید ورزید.

آقای غنی گفت که جنگ را طالبان آغاز کردند و مسئولیت آن به دوش آنها می‌باشد. ما طرح منظم صلح را با جهان و افغان ها شریک ساختیم، اما طرح طالبان کجاست؟

رئیس جمهور غنی با اشاره به ویران ساختن تاسیسات عامه از سوی طالبان، گفت که طالبان به اشاره شبکه‌های سیاه، افغانستان را ویران می‌سازند، آنان باید یک انتخاب نمایند، صلح می‌کنند و یا به دشمنی شان با مردم افغانستان ادامه میدهند، اگر دشمنی می‌کنند، مردم با قاطعیت به آنان پاسخ خواهد داد.

محمداشرف غنی گفت که ما به عنوان مسئول نظام و دولت مشروع به تمام قوانین بشری در جنگ متعهد هستیم، اما طالبان تمام این قوانین را زیرپا کرده و افغانستان را ویران می‌سازند.

آقای غنی با اشاره به افزایش تلفات ملکی، بالای جامعۀ بین المللی صدا کرد که در رابطه با طالبان بیطرف نمانند و این را بپذیرند که در جنگ از سوی طالبان حقوق بشری ما، عمداً نقض می‌شود.

گفتنی است که ارگ ریاست جمهوری روز گذشته اعلاما کرد که بر بنیاد فرمان‌های جداگانه ریاست جمهوری، سرپرست‌های جدید برای وزارت‌های دفاع ملی، امور داخله و انکشاف دهات تعیین شده است.

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که بر اساس احکام جداگانه مقام عالی ریاست جمهوری، محترم سترجنرال بسم الله خان محمدی به حیث سرپرست وزارت دفاع ملی، محترم جنرال عبدالستار میرزکوال به حیث سرپرست وزارت امور داخله و محترم حیات الله حیات به حیث سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات تعیین گردیدند.

ارگ، وزارت دولت در امور پارلمانی را موظف کرده تا به زودترین فرصت در قسمت معرفی این نامزدان به شورای ملی، اقدام کند.

همچنین بر اساس فرمان مقام عالی ریاست جمهوری، مجیب الرحمن کریمی به حیث مشاور ارشد رییس جمهور در امور انکشافی و زیربنا، مقرر گردیده‌است. دگر جنرال ولی‌محمد احمدزی به‌عنوان رییس ستاد ارتش گماشته شده‌است.

پیش از این، اسدالله خالد وزیر دفاع ملی و یاسین ضیا رییس ستاد ارتش بود.

همچنین، حیات الله حیات سرپرست وزارت داخله بود و مجیب الرحمن کریمی سرپرست رد صلاحیت شده، وزارت انکشاف دهات بود.

این تعیینات جدید در حالی صورت گرفته که اخیراً جنگ و خشونت در سراسر کشور افزایش یافته و مقام‌های پیشین به بی‌کفایتی متهم بودند.

اما، حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور در مراسم سرپرست‌های جدید امنیتی گفت که تغییرات اخیر بعد از ارزیابی در سکتور امنیتی به هدف هماهنگی بیشتر و تامین امنیت بهتر مردم به میان آمده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید