عبدالستار میرزکوال سرپرست وزارت داخله شد

0

عبدالستار میرزکوال؛ والی پیشین قندوز به‌عنوان سرپرست وزارت داخله و حیات الله حیات به حیث سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات گماشته شده اند.

بر اساس فرمان ریاست جمهوری، همچنین مجیب الرحمن کریمی؛ سرپرست پیشین وزارت احیا و انکشاف دهات، به‌حیث مشاور ارشد رییس جمهوری در امور انکشافی و زیربنا، مقرر شده است.

براساس یکی دیگر از احکام رییس جمهوری، بسم‌الله محمدی به عنوان سرپرست وزارت دفاع ملی و ولی‌محمد احمدزی به عنوان رئیس ستاد ارتش تعیین شده‌اند.

روح‌الله احمدزی؛ سخنگوی وزارت دفاع با تایید گماشته‌شدن بسم‌الله محمدی به عنوان سرپرست این وزارت گفت که قرار است آقای محمدی بعد از ظهر امروز شنبه، ۲۹ جوزا رسما به عنوان سرپرست وزارت دفاع ملی معرفی شود.

از سوی دیگر برخی منابع گفته‌اند که دگرجنرال ولی‌محمد احمدزی نیز به عنوان رئیس ستاد ارتش گماشته شده‌است؛ اما سخنگوی وزارت دفاع این موضوع را رد یا تایید نکرد.

پیش از این اسدالله خالد؛ وزیر وزارت دفاع را بود. آقای خالد طی چند ماه گذشته به دلیل بیماری در خارج از کشور به سر می‌برد و به تازگی به وظیفه‌اش برگشته‌بود.

برخی منابع پیش‌تر گفته‌بودند که اسدالله خالد استعفایش را به رئیس جمهور اشرف‌غنی سپرده‌است.

بسم‌الله محمدی پیش از این در زمان حامد کرزی هم به عنوان وزیر دفاع و داخله کار کرده‌بود.

تغییرات در وزارت‌های داخله و دفاع در حالی رخ می‌دهد که جنگ در کشور تشدید شده و طالبان مدعی هستند که بیش از ۴۰ ولسوالی را تصرف کرده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید