زلمی خلیل‌زاد بر لزوم دستیابی دولت افغانستان و طالبان به یک توافق پیش از خروج کامل نیروهای خارجی تاکید کرد

0

نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان بر لزوم دستیابی دولت کابل و جنبش طالبان به یک توافق پیش از خروج کامل نیروهای کشورش از این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  به نقل از پایگاه خبری «النشره» لبنان، «زلمی خلیل‌زاد»، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان، بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) بر لزوم دستیابی دولت این کشور و جنبش طالبان به یک توافق پیش از خروج کامل نیروهای کشورش از افغانستان تاکید کرده و خاطر نشان ساخت که به فرآیند خروج ادامه می دهند و پشتیبانی واشنگتن از کابل نیز ادامه خواهد یافت.

خلیل‌زاد در گفت و گو با شبکه خبری «الجزیره» قطر ضمن تاکید بر این که در افغانستان هیچ گونه راه حل نظامی وجود ندارد، به رهبران این کشور نسبت به تکرار اشتباه های روی داده پس از خروج نیروهای اتحاد جماهیر شوروی از کشورشان در اوایل سال ۱۹۸۹ میلادی هشدار داد.

نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان همچنین تاکید کرد که جنبش طالبان نباید برای راه حل نظامی تلاش کند و باید این جنبش را از انجام چنین کاری منصرف کرد.

خلیل‌زاد ضمن اعلام این که قطر به دو طرف بحران افغانستان کمک می کند، ابراز امیدواری کرد که مذاکرات میان آنها با سرعت بیشتری پیش برود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید