کیم جونگ اون : کوریای شمالی با وضعیت کمبود مواد غذایی مواجه هست

0

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ کیم جونگ اون؛ رهبر کوریای شمالی روز چهارشنبه (۱۶ جون) در جلسه عمومی کمیته مرکزی حزب کارگران خواستار اتخاذ تدابیری برای مقابله با تنش وضعیت غذایی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا و توفان های سال گذشته شد و از مقامات خواست بر افزایش تولید محصولات کشاورزی تمرکز کنند.

وی همچنین با اشاره به تجربیات سال گذشته، خواستار اقداماتی برای به حداقل رساندن تاثیرات بلایای طبیعی شد.

رهبر کوریای شمالی گفت: در حال حاضر وضعیت غذایی مردم مناسب نیست زیرا بخش کشاورزی به دلیل خسارت وارد شده توسط توفان نتوانست برنامه تولید غلات خود را انجام دهد.

به گفته کیم جونگ اون، “شرایط ذهنی و عینی” از آغاز سال ۲۰۲۱ در این کشور بدتر شده است اقتصاد به صورت کلی در نیمه نخست سال جاری میلادی رشد داشته و مجموع خروجی صنایع نیز در کشور ۲۵ درصد بیشتر از سال قبل بوده است.

رهبر کوریای شمالی در ادامه می‌افزاید که  برخی کاستی‌ها در اقدامات حزب برای تحقق برنامه‌ها به دلیل چند مورد مانع از جمله پاندمی کرونا و طوفان سال ۲۰۲۰ دیده می‌شود که باعث شده تا منابع غذایی کم شوند.

بر اساس این گزارش، حزب حاکم وعده داده تا تمامی تلاش‌ها را به سمت کشاورزی در سال جاری میلادی معطوف کند و راه‌هایی را برای مقابله با کرونا مورد بررسی قرار دهد.

کیم جونگ اون همچنین خواستار اقداماتی برای کاستن از تاثیرات بلایای طبیعی شد و اعلام کرد که مقام‌های کشور باید از طوفان سال گذشته میلادی درس عبرت بگیرند.

رهبر کوریای شمالی در جنوری امسال نیز گفته بود که برنامه اقتصادی پنج ساله قبلی او به دلیل کمبود نیرو و مواد غذایی که با تحریم ها، همه گیری کرونا و سیل همراه شد، تقریباً در هر بخش شکست خورده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید