بحران کرونا؛ برگزاری نشست عمومی مجلس نمایندگان هفته‌ای یک‌بار

0

همزمان با افزایش شمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در کشور، اعضای مجلس نمایندگان با اکثریت آرا تصمیم گرفتند که جلسه عمومی این مجلس برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا یک‌بار در هفته برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛کمیسیون امور صحی مجلس در نشست عمومی امروز (چهارشنبه، ۲۶ جوزا) برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا پیشنهاد محدود شدن جلسات مجلس را مطرح کرد که بر اساس آن، قرار است هفته‌ای یک روز جلسه عمومی و کمیسیون‌های مجلس برگزار شود.

بر اساس رای‌گیری مجلس، قرار است نشست‌های عمومی روز دوشنبه و جلسات کمیسیون‌ها روزهای یک‌شنبه برگزار شود.

این در حالی است که چند روز پیش؛ وحید مجروح؛ سرپرست وزارت صحت عامه در جلسه استجوابیه مجلس نمایندگان پیشنهاد تعطیلی دوهفته‌ای این مجلس را مطرح کرده بود.

از سوی دیگر میررحمان رحمانی؛ رئیس مجلس نمایندگان پیش از تصمیم‌گیری اعضای مجلس گفت که مجلس برای دوهفته رخصت شود و تمام اعضای مجلس به ولسوالی‌های‌شان رفته و در کنار نیروهای امنیتی در برابر طالبان بجنگند.

رئیس مجلس نمایندگان افزود که به میدان‌ هوایی کابل دستور داده شود که به هیچ‌یک از نمایندگان مردم که قصد سفر به خارج را داشته باشند، اجازه پرواز ندهد.

اما این حرف رئیس مجلس نمایندگان با انتقاد برخی از اعضای مجلس روبه‌رو شد.

اقبال صافی؛ عضو مجلس نمایندگان گفت که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تنها جلسات عمومی مجلس و کمیسیون‌ها محدود شود، اما نباید مجلس رخصت شود.

در همین حال،‌ عظیم محسنی؛ عضو دیگر مجلس نیز گفت که در صورت تعطیلی دو هفته‌ای، مراحل تصویب قوانین در مجلس عقب می‌ماند و نیاز است که هفته‌ای یک‌بار جلسه عمومی و کمیسیون‌ها برگزار شود.

این در حالی است که در هفته‌های اخیر آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در کشور به صورت بی‌سابقه افزایش یافته‌است.

چند روز پیش، وحید مجروح؛ سرپرست وزارت صحت عامه در نشستی گفت که پیک موج سوم کرونا ۷ تا ۱۰ برابر موج‌های اول و دوم کرونا خطرناک است.

او از مردم خواست تا دستورهای صحی را مراعات کرده و برای دو هفته در خانه‌شان باقی بمانند.

او هشدار داد که در صورت بی‌توجهی مردم امکان دارد وضعیت به یک بحران غیر قابل کنترل تبدیل شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید