انفجار در شهر «موگادیشو» سومالی

0
مقامات سومالیا اعلام کردند که براثر وقوع یک انفجار انتحاری در میان جمعیت حاضر در خارج از یک پایگاه نظامی در پایتخت سومالیا، ۱۵ نفر کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  به نقل از “رویترز” مقامات در شفاخانه مدینه تایید کردند که در انفجار انتحاری در خارج از پایگاه آموزشی “جنرال دگابان” در شهر موگادیشو، ۱۵ نفر کشته شدند.

پس از این انفجار گروه تروریستی الشباب در رادیوی وابسته به خود موسوم به “الاندلوس” مسولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

این گروه به دنبال برکناری دولت سومالیا است و به صورت مکرر حملات مشابه در این کشور انجام داده است.

احمد علی یکی از مجروحان این انفجار به خبرنگاران گفت: هنگام وقوع انفجار ده‌ها نفر در خارج پایگاه برای نام نویسی در ارتش در صف قرار داشتند.

این درحالی است که ارتش سومالیا روز دوشنبه اعلام کرد بود که طی عملیات‌های هفته روان، ۵۰ نفر از عناصر گروه تروریستی «الشباب» وابسته به القاعده را از پای درآورده است.

گروه تروریستی الشباب یک گروه مسلحانه وابسته به شبکه «القاعده» است و بسیاری از عملیات‌ تروریستی که منجر به جان باختن صدها نفر در افریقا شده را پایه‌ریزی کرده است.

سومالیا از زمان تأسیس گروهک الشباب در سال ۲۰۰۴ درگیر جنگ با این گروهک است که تعداد عناصر آن در سال ۲۰۱۴ میلادی بین ۷ تا ۹ هزار نفر برآورد شده‌ است.

الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه افریقا در «موگادیشو» پایتخت سومالیا حمله کرده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط افریقا اجرا کرده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید