عبدالله عبدالله : واگذاری پی هم ولسوالی‌ها به طالبان پلان‌شده نیست

0

عبدالله عبدالله؛ رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی می‌گوید، ادعاهایی مبنی بر اینکه گویا از روی یک پلان ولسوالی‌ها به طالبان واگذار می‌شود درست نیست.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ او این مطلب را امروز (سه شنبه، ۲۵ جوزا) در نشست که با شماری از رهبران جوان که از سوی نهاد فریدریش ایبرت برگزار شده بود، مطرح کرده است.

رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی گفته است که رهایی پی در پی ولسوالی‌ها از سوی نیروهای امنیتی جزء از پلان منظم نیست و ادعاهایی مبنی بر اینکه گویا از روی یک پلان به طالبان واگذار می‌شود درست نیست.

عبدالله افزوده است که عوامل متعدد باعث می‌شود که نیروهای امنیتی ولسوالی‌ها و مناطق را رها کنند.

او گفته که با وجود این‌که سقوط پی هم ولسوالی‌ها، نگرانی‌های را در میان مردم ایجاد کرده است؛ «اما مردم از نیروهای امنیتی خویش حمایت می‌کنند». او افزوده است: «می‌دانیم که شرایط ناگوار است، اما مسؤولیت همه‌ی ما است که بار سختی را بکشیم و از وضعیت موجود گذر کنیم».

رییس شورای عالی مصالحه در ادامه با اشاره به روند صلح گفته است که دولت افغانستان و جامعه‌ جهانی متفق هستند که معضله فعلی راه حل نظامی ندارد، اما طالبان تا هنوز هم قناعت نکرده‌اند.

او با توجه به اعلامیه‌ی علمای مسلمان درسعودی افزوده که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، آخرین دلیل ادامه جنگ از میان رفت، «ادامه‌ این جنگ دیگر مشروعیت ندارد و یگانه راه حل دوام مذاکرات است».

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید