ینس استولتنبرگ : ناتو پس از خروج نیز به آموزش نظامیان افغان ادامه خواهد داد

0

دبیر کل ناتو می‌گوید که این سازمان پس از خروج نیز به آموزش نظامیان افغانستان و توسعه زیرساخت های این کشور ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو، امروز دوشنبه (۱۴ جون)، پیش از آغاز اجلاس سران کشورهای عضو ناتو به خبرنگاران گفت که این سازمان پس از پایان روند خروج نیروهایش مطابق با توافق‌نامه صلح میان امریکا و گروه طالبان، همچنان به آموزش نظامیان افغان و توسعه زیرساخت های حمل و نقل در این کشور ادامه خواهد داد.

او گفت: “ناتو افغانستان را ترک نخواهد کرد، ما پس از اتمام روند خروج نیز به آموزش نظامیان افغانستان و توسعه زیرساخت های حمل و نقل به ویژه فرودگاه ها ادامه خواهیم داد”.

براساس تصمیم جدید دولت بایدن، خروج نیروهای امریکایی که با خروج نیروهای ناتو هم همراه خواهد بود، قرار است از شروع ماه مه آغاز و تا ۱۱ سپتامبر مصادف با بیستمین سالگرد حمله به برج‌های دوقلوی تجارت جهانی در نیویورک، پایان یابد.

امریکا و متحدانش در سال ۲۰۰۱ به بهانه مبارزه با تروریسم و تامین امنیت در افغانستان به این کشور یورش بردند اما از آن زمان تاکنون، ناامنی، تروریسم و تولید مواد مخدر در افغانستان رشد چشمگیری داشته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید